Çocuk istismarına karşı nasıl caydırıcı bir önlem alınabilir?

1934 Yıllında çocuk tecavüzünden suçlu bulunmuş bir Çin'li Sokak ortasinda açlıktan ölene kadar kafeste bekleme cezası almış..

Sizce de bu yaptırım caydırıcılık bakımından gayet iyi değil mi ?

com-bq7fufm5o63i6r6nqp4s.jpg
C
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
85
85 CEVAP

Türkiye'de bu yaptırım olsa sokaklar kafes dolar, yürüyecek yer kalmaz

T

Yok işte öyle olmaz, uç beş tane görülüp duyulsun bak sen nasıl herkes kuzu gibi oluyo..

C

Doğru evet caydırıcı olabilir. Keşke olsa bi hayal ettim de

T

Keşke..

C

olmaz

B

hiçbir caydırıcılığı olmaz olsaydı iranda şeriat yönetimi ve idam var sizce hiç etkisi varmı irenda idamlar oluyo devamlı ama tın tecavüz tecavüz

B

tamamen mi rızaya dayalı sistem

Bedir Karteper 2 yıl

sen iranda tecavüz yokmu diyosun yani

Bedir Karteper 2 yıl

Insanliktan nasibini alamayip bulundugu yüzyila ayak uyduramayanlarin savunacagi bir seydir bu.

D

bedir çok var y öyle şey olur mu, iran da tecavüz vakası ile turkiyede ki vakaları oranını bir karşılaştır derim..

C

neyi neyle arastırıcan sence verilen rakamlar doğrumudur her 2 müslüman ülke içinde

Bedir Karteper 2 yıl

bak dikkat et bi vurgum var MÜSLÜMAN ülke

Bedir Karteper 2 yıl

Bizde değil de orda doğrudur, orda göz önünde yapıyorlar cezalandırma olayını.. Olayı Müslüman ülke diye de sınırlamak yanlış, bir çok Avrupa ve Amerika ülkesi istatistikleri bizden beter, benim olayım bu rezaletlerin önlenmesi için genel manada yetersizlik ve neler yapılabileceği..

Cenk Jakupi 2 yıl

ben size basit bir örnek verdim bunumu sorguluyosunuz. yoksa posttaki durumumu

B

Yuh devrim sakami yapıyorsun? Tecavüzcüyü Savun birde tam olsun? Ne demek insanlıktan nasibini almamak, lan uç beş ayda saliyorlar bu mu insanlık???

C

çükünü kesin mk olmamı

B

İsmail bi söz var, 'Namert sofrasında mertlik olmaz' derler.. Tüm ahlaki ve insani değerleri hiçe sayan toplum dışı kalması gereken bu kişilere ne mustahak olabilir diyoruz..

C

Tecavüzcüyü öldürmek ödül olur

T

İşkence bence de iyi birşey değil, ancak caydırıcılığı sorguluyoruz yetersiz olduğu aşikar çünkü..

C

2 yöntemle bu olayı en aza indirgeyebiliriz

B

1- eğitim ama tam eğitimle

B

İyi hal, yarım kaldı gibi indirimler tamamen kaldırılmalı. Her türlü cinsel taciz ve tecavüzde. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almalı kişi. Taciz olaylarında da aynı şekilde.

T

2- genel evler tecevüzü büyük oranda azaltır diye düşünüyorum

B

Genel evler nasıl azaltsın abi adam parasızlıktan gidemiyorum demiş zaten

T

abim sen bir olayla düşünme bunu ki zaten ilk tercihim yukarda

Bedir Karteper 2 yıl

Caydırıcı bir ceza olmadığı sürece zor hepsi

Tuğçe Kruger 2 yıl

kuzum sen tecavüzden hapise girenlere ne olduğunu biliyomusun

Bedir Karteper 2 yıl

Biliyorum da suç işleyip hapise girenlerden adalet bekliyoruz ya ona yanıyorum ben

Tuğçe Kruger 2 yıl

mevcut sistemde çok birşey yapılamaz

Bedir Karteper 2 yıl

70 yaşında adam küçük çocuklara tecavüz ediyor. Kimi nasıl eğitelim bu yaştan sonra?

T

eğitim küçük yaşta başlar 70 lik adamla başlamaz

B

Zaten gelecek nesillerin eğitilmesinden yanayım ama şimdikilerin cezaya ihtiyacı var.

T

Eylem yanlış olduğu için mi yapılmamalı, eylemin yanlışlığından bağımsız olarak ceza çok canice olduğu için mi yapılmamalı?
Aşırı canice cezalar verebiliyorsak, canice eylemleri yapabilecek kadar insanlıktan çıkan bir tek suçlular olmuyor bu arada. Bence bu da önemli bir nokta.

M

Kafesin icinede vahsi hayvan koyardim ben olsam onun heryerini parcalayarak yesin

M

Eğitimi düşünmüyor muyuz sanıyorsun? Ya da tek kendin düşündüğünü zannediyorsun. Ben de diyorum ki bir sonraki nesili eğitebilirsin ama 40 50 60 yaşındaki adama bu yaşından sonra bi eğitim veremezsin. Ki zaten bu kişilik meselesi ruh hastalığı. Caydırıcı ceza gelmesi sonraki nesilleri eğitelim diye ben kendimi kardeşlerimi riske neden atayım?

T

pişt siz sorgulamayı 2 li fikir çatışmasına çevirmişiniz

B

gül gül

Bedir Karteper 2 yıl

Hadi o zaman 50 yaşındaki amcayı eğitmeye başlayalım hadi

T

60 yaşındaki adama ağır yaptırımlı bir ceza verebileceksen, kendini de biraz sorgulamalısın.

M

ceza ile tabiki çözüm bulunmaz ama şuanki mevcut sistemde sadece ceza verebilirsin bu saatten sonra eğitimimn almayacağı insanlar çokça

B

60 yaşındaki adam küçük çocuklara tecavüz edecek ve ben yaşlı diye ona acıyacak mıyım? Bunu demek istiyorsun Mustafa Özkaraaslan

T

Sen bu adamın yaptığı suçun boyutunu arttırırken, savunmasız-zayıf bir kişiye karşı suç işlediği için suçun boyutunu katlıyorsun. Vicdansız-kötü vs şeklinde adamı daha da karanlık bir yapıda görmeye başlıyorsun. Aynı vicdansızlığı sen yapıyorsun ceza verirken.

M

bak arkadaşım ben burada tonlarca makale ile eğitim versem bunu kafası almayan insan gene bildiğini okur

B

Keselim mi diyoruz? Ağırlaştırılmış müebbette gayet caydırıcı bir ceza

T

Adamı dövseler-öldürseler içinde pek bir rahatsızlık hissi uyandırmaz bence.

M

Eğer savunduğun şey müebbetse, o zaman haklısın, ben de o tip şeyleri savunurum. Genelde bu tip konularda insanlar idam-hadım savunduğu için seni o kefeye koymuştum tuğçe , benim hatam.

M

Uyandırmaz evet. O tecavüz ederken öldürürken rahatsızlık hissetmiş mi ben onun gibi canavar bir adam için rahatsızlık hissedeyim? Hümanist olacağım diye de saçmalamayın

T

ha buarada koca koca erkekelerin 3-5 yaşında çocuklara tecavüz etmesinin ne eğitimi olur nede bilgisi aklına gelen tüm cezaları uygula ama öldürme ölüm kurtuluş olur

B

Ama diyorum ki idam cezası ödül olur ömür boyu fişlenip ceza çekmeli.

T

O zaman benim hatam yokmuş, aynı kafadaymışsın. Hümanizmle alakası yok bunun.
Bir suçu işleyen kişiye her şey müstahak kafasındaysan o adamdan çok daha iyi bir kafada değilsin bundan emin olabilirsin.

M

Yok yok, hatalı değilmişim. Sana karşı durmakla doğru yapıyormuşum.

M

Normal sartlarda iyi evet ama bu ulkede iyi oldugu soylenemez. Cunku her konuda ac olan insanlara midesinin dolu olmamasi koymaz.. Cinsel aclik maddi aclik beyin yoksunluğu zihniyet acligi vs vs her konuda ac olan insanlara bu cok koymaz..

M

Siz, adaleti yanlış anlıyorsunuz. Ya da adaleti ben yanlış anlıyorum, ve doğru olan adalete sonuna kadar karşıyım.
İki ihtimalden birisi, tam emin değilim.
Ama adalet, sizin içinizdeki kinle-nefretle-öfkeyle oluşan cezaları vermek demek değildir. Bunun intikam almaktan pek bir farkı yok. İçinizdeki duyguyu dizginlemek için ceza biçiyorsunuz.

M

Bu beni onlar gibi suçlu yapıyor demek evet haklısın. Adalet ne diyorsa o olsun o zaman. İyi halden salsınlar dışarı. Dolaşsın aramızda kimse de çıkıp adama sen napıyon ya diyip saldırmasın evet

T

Bu adamın cezası hukuksal olarak yetersizse, onun değiştirileceği yer burası değil. 3 yıl yerine 30 yıl da olabilir ceza, 3 ay da olabilir. Bunların hesaplanması farklı bir yerde olur.
İyi halden salınması ne kadar doğru, ne kadar yanlış, dava süreci nasıl işliyor vb. Bir sürü detayı var.
Ama adamın ceza alması da sizi tatmin etmiyor zaten. Senin kafandaki insanlar, özgecan ın katili hapishanede öldürülünce ya öldürüldüğü için sevindi, ya da hapishanede daha fazla işkence göremeyeceği için üzüldü.

M

Seni onlarla aynı yere koyuyor, sebebi de şu, başka bir insana canice bir şey yapmayı kendine hak görebiliyorsun, o kişinin yaptığı şeyin suç olması da bu yüzden. Başka bir insana, hakkı olmayan, canice bir şey yapması onun suçuydu. O kişiye aynı tarzda bir suçla karşılık verince adalet sağladığını düşünmen, kendi yanılgın.

M

Mustafa Özkaraaslan ne yapmayı düşünüyorsun çok merak ettim

B

Ne konuda?

M

diyosun ya sucluya sucla adalet olmuyo demekle

Bedir Karteper 2 yıl

Ne yapmayı düşündüğümü söyleyeyim, bu konularda uzmanlığım yok, ama bir kaç varyasyon çizebilirim. Örnek olarak pedofili; bu kişileri uzun süreli ya da direk müebbet bir hapis cezasına tabii tutabilirim, ya da eğer psikolojik olarak yeterli değerlendirme yapılmışsa, bir rahatsızlıksa, kontrollü şekilde psikolojik tedavi + göz altında tutulma gibi şeyler olabilir. Sokağa çıkıp çıkamaması, diğer insanlara zarar verip vermeme durumuna bağlı olacaktır. Bu konuda garantici davranıp çoğunlukla gözetim altında tutulmasını tercih edebilirim. Resmi olarak gözetim altında tutulmak, ya da göz altında tutulmak farklı şeyler olabilir, benim kullandığım anlamı direk anlamsal olarak, kişinin serbest hareket edemeyeceği bir ortam. Psikolojik tedavi ve araştırma süreci, bu eğilim için bana başka bilgiler verecektir, hangi tip kişiler, hangi durumlarda bu eğilimlere sahip olabiliyor, sebebi nedir, nasıl önüne geçilebilir. Doğal bir dürtü müdür, psikolojik bir sorun mudur, tedavi edilebilir mi, baskılanabilir mi? Bu tip şeyler üzerinden sonuçlara varmak, kişileri müebbet cezalara tabii tutmak gibi bir politikam olur bu tip bir suça karşı.

Mustafa Özkaraaslan 2 yıl

Valla nerdeyse tecavüze teşvik ettirecek kadar düşünceli insancıl samimi yorumlarınız var, bravo. Bir yakininiza çocuğunuza hatta bebeğinize yapıldığını dusunerek yorum yapın, ben ne yapardım ne isterdim deyin, hiç samimi değilsiniz, yada daha beteri cidden tecavüzü kavga gibi bi bok sanıyorsunuz...

C

Sizin nefretinizi tatmin edecek bir ceza uygulamayı düşünmediğim kesin.

M

Senin de bu tip insanlara üzülmen onların yaptıklarını kısmen haklı çıkartacak. Eğer bi canavar bir çocuğun bir kadının hayatını elinden alıyorsa ne hapisanede ne dışarda rahatça dolaşamaz dolaşmamalı. Adalet düzgün çalışsa böyle canavarlara müebbet verse amenna söz söylemeyeceğim. Ama sen adalete güveniyor musun her şekilde?

T

Umarım bir çocuğun bu tip varlıklarla karşı karşıya gelmez de bizim gibi 'canavarlaşmazsın'

T

şii ağır laf etme yakışmaz

Bedir Karteper 2 yıl

kimsenin başına böyle bir durum gelmesin

Bedir Karteper 2 yıl

Umarım gelmez dedim zaten abi

Tuğçe Kruger 2 yıl

olsun abim hoş değil

Bedir Karteper 2 yıl

Peki

Tuğçe Kruger 2 yıl

Arkadaşlar, kendinizi bir "BOK" zannedip, bana ithamlarda bulunmayın, ya da senin anana bacına yapsalar aynısını der misin gibi lise seviyesine gelmemiş laflarınız kendinize saklayın. Bu tip konularda yeterince itham edildim zaten, ilk tecavüz gönderisi değil bu , ülkedeki son tecavüz olayı da olmayacağı kesin.
Öncelikle bu insancıllık, tecavüze teşvik değil. Suçluya acıma değil.
Ek olarak, başından beri yazdıklarımda bir değişim olmayacak, suçluya nefret güdeceğim bir pozisyona geldiğimde bile, yazdıklarım aynı, çünkü kişisel nefretlerimizi tatmin etmekten bağımsız bir şeydir adalet. Benim bir kişiye duyduğum nefret, suç ölçütü sayılabilir mi? Şu an sizi insanlıktan çıkmış olarak görüyorum, nefret ediyorum sizden, o zaman sizi de idam edelim? Bu mu mantık? Kişisel nefretlerinizle mi ölçülecek cezalar ve boyutları?
Bir suça maruz kaldığınızda, suçu işleyene karşı nefret besleyebilirsiniz, içinizden o kişiyi öldürmek de geçebilir, bu direk idam cezasının adil olduğunu gösteren bir ölçüt değildir.
Bu yüzden sizin nefretinize dayalı yorumlarınız bir adalet savunması-tartışması değil, linç kampanyasıdır.
Aynı şeyi ben yapsam, yanlış yapmış olacağım, duygularıma yenik düşüp yanlış şeyi savunmuş olacağım.

M

Mustafa Özkaraaslan sen düşünceni yazmak yerine milleti eleştirmekle bişey mi kazandın anlamadım

B

sen bu tarz durumda ne yapılması gerektiğini 2 cümle ile ifade et neden milletin düşüncesini eleştiriyosun

B

Yoruma yanıt olarak yazdım, herkesle bir tek ben yazıştığım için biraz zaman alıyor, her şeye yetişemiyorum.

Mustafa Özkaraaslan 2 yıl

tecavüz vakalarında adalet sisteminin nasıl işlemesini ne gibi ceza yada her neyse verilmesi gerekir onu ifade et

B

Adalet varsa eğer söyle o adamlara 1 2 yıl hapis cezasını doğru bulduğunu söyle o zaman tamam diyelim

T

O lafları çok duymanın sebebini bir araştır bence, öz eleştiri iyidir, kendini bir BOK sanarak boş boş ahkam kesen bura da kim herkes görüyor sanırım, haddini aşma şahsına hakaret edilmemisken kimseye etme, senin kafandaki ütopik adalet umarım hiç bir hakimikizde savcimizda olmaz..

C

Şahsıma hakaret? Beni tecavüz destekçisi olarak ilan ettiniz. Evet bu bir övgüydü, ben yanlış anladım.

M

şahsına hakaret yok tecavüz destekciside ilan etmedik sadece eleştirmene kızdık bu konuda tabiki bir fikrin olucak

B

O adamların ne kadar ceza alacağı konusunda uzman olarak derecede hukuk bilgimiz var mı?
Nereye el atamayacağımızı biliyorum ama, o kişinin bedensel-psikolojik sağlığı ve hakları. Oraya müdahale etme hakkımız yok. Tek yapma hakkımız olan; biz bir toplum olarak hareket ederken, bir bütün olarak hareket ederken, bizim toplum huzurumuzu bozan bu kişiyi toplumdan ayrı tutarak toplum huzurunu tekrar sağlamak. Bu kişiyi topluma kazandırabiliyorsak kazandırmak, kazandıramıyorsak ömrünün sonuna kadar toplum huzurunu bozmamasını sağlamak. Yapacağımız şeyler bunlardır, belirli süre cezalar+tedaviler, ya da müebbet hapis cezaları gibi.

M

Hala o kişinin psikolojik bedensel sağlığı diyorsun ya o küçücük çocuğun psikolojisini bedenini mahvetmiş çoğu çocukta hayatından olmuş hala bedensel psikolojik hak diyorsun. Bir kişinin özgürlüğü başka bir kişinin özgürlüğünü elinden alana kadardır unutuyorsun.

T

Arkadaşım anlamaya çalışmıyorsun bile, eğer ben bu kişi başkasının özgürlüğünü elinden aldığı halde suç işlemiyor diye bir şeyi savunsaydım, hiç ceza almamalı derdim. Suç işlemediğini mi savunuyorum.

Mustafa Özkaraaslan 2 yıl

Sen hala, suçun intikamının peşindesin, kısasa kısas diyorsun, başka birisinin psikolojisini mahvetmiş, bedenini mahvetmiş, aynı şey bu kişiye yapılsa müstahak diyorsun.

Mustafa Özkaraaslan 2 yıl

Hiçbir şeyi unuttuğum yok, ama sen nefretten dolayı bazı şeyleri göremiyorsun, unutmadıysan bile görmüyorsun bazı şeyleri. Gözündeki nefreti dindirip, duygusal etkilerden bağımsız bakman lazım olaylara. Tarafsız ve daha doğru bakabilmek için.

Mustafa Özkaraaslan 2 yıl

Ya bu adamların 1 yıl yatıp çıkmaları senin için doğru yani? 1 yıl sonra bizde bu adamlara bir şey olmamış gibi mi davranalım ne istiyorsun

Tuğçe Kruger 2 yıl

1 yılı bilemem diyorum. Hukuksal olarak bakılması gerekiyor. 1 yıl arttırılabilir de azaltılabilir de, 1 yılın yanına psikolojik tedavi de konulabilir. 1 yıl 2 yıla çıkarılıp psikolojik tedavi konulabilir. 1 yıl komple kaldırılıp, hiçbir hapis cezası konulmayıp tamamen psikolojik tedavi de tercih edilebilir. Bunların uzmanlığına sahip değiliz. Bir kişi niye pedofili durumuna geçer bilmiyoruz, çocuk tecavüzünün ceza aralığı neye göre belirleniyor bilmiyoruz. Benim şu an yapabileceğim tek ceza yorumu, bilgisizliğim + garanticiliğim in sonucunda, bu kişinin toplum huzurunu tekrar kaçırmasını engellemek üzere müebbet olur. Ama bu ceza fazla da olabilir, uzmanlığımız yok çünkü.

Mustafa Özkaraaslan 2 yıl

Bizde diyoruz ki, o suslu kelimeler ile dile getirdiğin kişinin özlük haklarının canı cehenneme, çünkü o da bir kadının bir adamın bir çocuğun bir bebeğin özlük haklarını ve hatta hayatını elinden alıyor, dolayısıyla bunu Tc kanunlarına gore içeri atip bir yıl sonra tekrar topluma katmak yeterli değil bu da net (tecavüz her yıl yüzde uç yüz gibi artış gosteriyor ülkede araştırın..) , o sebeple bu oksijen israfı yaratıklara ne yapmalı da nasıl bir yaptırım ceza uygulanmali da olay azaltilabilmeli caydırıcı nitelik kazanabilmeli... Sözlerini yanlış seçiyorsun dogal olarak tecavüzcüyü savunuyor konumuna dusuyorsun

C

Tecavüzcüyü size karşı savunuyorum, çünkü siz fazla ceza talep ediyorsunuz. Tecavüz eylemini savunmuyorum, çünkü başka birisinin haklarına karşı işlenmiş bir eylem, yani suç.

M

Tecavüzcüyü savunmadığımı söylemedim zaten, tecavüzü savunmuyorum. Tecavüzcüyü savunmak zorundayım, çünkü sizin yüzünüzden haksızlığa maruz kalıyor, savunduğunuz ceza sistemlerinde.

M

Ben sende potansiyel tecavüzcü havası seziyorum, ne dediğinin farkında değilsin. Boş yere nefesinizi yormayin arkadaşlar..

C

Başka birisinin özlük haklarını elinden alan herkesin özlük haklarının canı cehenneme diye mi bakacağız. Bu bir çok suç için, suçluya yapılan her şey müstahak sonucuna varıyor. Tribünlerin nefretine oynayan ve süslü kelimeler ile konuyu çarpıtmak asıl senin işin.

M

Ya arkadaşım, sen hiç tecavüze uğrayan bir kadın gordunmu tanıştınmi hissettinmi onu? Boş bos konuşma çocuk gibi ya.. Herkese iyi pazarlar

C

cenk sadece tecavüze uğrayan bir kadınla konuşmasına gerekte yok empati yapması yeterli olacaktır. Ama yapamıyor

T

Duygulara bağlı verdiğiniz kararlar mı gerçek adalet sağlama aracı olacak. Cidden boşa zaman harcıyorum şurada.

M

bence idam dan daha iyi ..... İdam istemiyorum ben.. Ölüm bu insanlar için kurtuluştur.

M

Ya mustafa sen tecavüzcünün psikolojisini haklarınu savunan bir insansın asıl biz seninle boşa zaman harcıyoruz

T

Bir "insan"ın haklarını savunduğum için ben zaman kaybı oldum.
Cidden zaman kaybediyorum. Ne diyeyim.
Bu tip konularda bir sonuca varamıyoruz zaten, daha fazla zaman kaybetmeyi gerekli görmüyorum. Duygularınız biraz dizginlendiği zaman daha sağlıklı düşünebilmenizi umuyorum, iyi günler diliyorum.

M

Sağlıksız düşünüp sağlıksız hareket eden bir varlığın psikolojisini düşünerek gayet sağlıklı harekette bulunuyorsun, tebrikler. Sağlıklı günler diliyorum

T

İşkenceli idama kim karşı çıkıyorsa bu tecavüz olaylarına vebali vardır. CHP ve HDP'de bu vebaldedir. Başka söze gerek yok. İdamdan başkası durduramaz bu olayları.

A

Hiçbir ceza caydırıcılik açısından yeterli değildir. Bu tür suçlar libidolarin şiddetli açığa çıkmasından ve düşünme yetisinin kaybedilmesinden dolayı işleniyor. Suçu işleyen eyleminin verdiği hazdan başka bir şey düşünemez hale geliyor.

E

Hukukun verdiği cezaları doğru bulan ne çok hümanist varmış. Hakim bu tecavüz olaylarına 1 yıl ceza veriyor 1 farkında mısınız? Müebbet olsa yine sözüm yok. Bu adamların dışarda olmasını istemiyorum. Ağırlaştırılmış müebbet alsınlar çıkamasınlar istiyorum. Ama siz hala tecavüzcü psikolojisi diyerek bu verilen 1 2 yıl cezaları doğru buluyorsunuz ya yazık ya yazık. Hayatında tacize uğramayan insanlarsınız demekki. Bana toplu taşıma da birisi dokunduğu zaman bile o adamın hapisten çıkamamasını diliyorum. Biraz empati yapın. Hümanist olacağım diye de neler diyorsunuz aklım almıyor.

T

Benim de zaten demek istediğim ne hapis cezası veriliyor ne psikolojik tedavi öylece dışarı salınıyor bunu da biliyorsundur sanırım. Bu sisteme karşıyım ben zaten. Irmak'a tecavüz eden adam 1.5 yıl yeğenine tecavüzden yatıp çıktı yeterli olmuş mu? Psikolojik tedavi almış mı?

Tuğçe Kruger 2 yıl

Haberlerde, gazetelerde gördüklerimi söylüyorum. Zaten bunlar avukatına, hakimine savcısına göre değişebilen şeyler oluyor. Benim kızdığım nokta da bu. Keşke senin dediğin gibi çözülecek bir şey olsa.

Tuğçe Kruger 2 yıl

Toplum sorgulanmadan birey yargilanmaz.. Sapik toplumda sapkinlarin kol gezmesi kadar dogal bi sey yok.. Tecavuzcuye verilen cezalarin boyutuyla ilgilenmektense masum bir bebekten tecavuzcu yaratan hastalikli toplumu iyilestirmek dusunulmeli.. Arkadasin tecavuzcuyu ovdugunu korudugunu filan dusunup hemen linc kampanyasi olusturmayin.. Anlamaya calisin dinleyin..

A

Cinsel suçları caydirici ceza diye birsey yoktur.. Sucu önleyecek olan toplum ahlaki ve egitimdir..

Yasalar ceza indirimleri ile bu suclari teşvik etmese yeter...

A

benim için yeterli değil, ben bu tarz insanları bilimsel deneylerde kullanılmasını istiyorum

A

fantezi postudur benim için efendim şu tarz postlar bende kendi fantezimi dile getirdim, tabi ki olmayacak

Atilla Buketçiniz 2 yıl

Sokakta böyle beklemezdim ben benzin döküp yakardim.

R

Deme öyle rustem, onlar da insan, yazıkmış..

C

Cok yorum var umarim minnacik bir bebenin bedenine giren sapigi savunanlar olmamistir. Cocuk istismarinin oldugu hicbr yerde, o kisiyi topluma kazandiralim efendim ceza verelim demesinler. Diyenlerde defolup gidip o cocugun annesine sorsunlar ne istiyor o anne diye, burda insanciklik dersi vermeyin kimseye, bir bebegin bedenine giren adama ben hukuk cercevesinde yargilansin demem en agir sekilde o ailenin eline teslim edilsin derim iskence ile bin parcaya bolunsun derim hadi en iyi imha edilsin derim boyle adamlari savunup durmayin insanliginizdan suphe ettirmeyin

C

Canice ve insan haklarına aykırı şeyler söyleme ceren lütfen, çünkü ne yazık ki doğru bildin bu ve benzeri insanlara öyle yapilmamaliymis, adalet anlayışına ters düşermiş falan filan biseler dediler bazıları..

C

Vardir icinde o potansiyel de o yuzden diyordur öldurulmesin.. Akli basinda vicdan sahibi her adam onlarin imha edilmesini ayni sekilde geberip can vermesini ister... Cocuk konusu hicbirseye benzemez bir bebege hallenecek ona yaptigi igrenclik sonrasi bagirsagini yirtarak vs öldurecek ben dicem ki dokunmayin yaziktir. Hassiktrsnler ordan diyorum

Ceren Çelikkaya 2 yıl

Yorumları okursan daha da sinirlenebilir hatta bu hal vaziyete uzulebilirsin o yüzden hiç bakma, ama ne yazık ki ciddi ciddi tecavuzde etse ne yaparsa da o kişinin haklarında düşünmeli dediler kısacası. Sen senden aciz bi kadını bir adamı bir çocuğu bir bebeği hatta bana gore hayvanları kediyi kopegi öyle yok et, ondan sonra da adalet de, küfredip öpülmeyi beklemek oluyo bence bu hal.. Yapacak birşey yok, böyle bi dünya da yaşıyoruz.

Cenk Jakupi 2 yıl

Bu adam için adalet isteyenler ile aynı ulkedeyiz..

com-74ru8nfkkd8a5sdg0v0w.jpg

Cenk Jakupi 2 yıl

Tahmin ettim ve hic okumadim 154 yorum gordum dedim ben diyecegimi diyeyim cekileyim cunku cok agirini yazarim okursam

Ceren Çelikkaya 2 yıl

Hic tecavüze uğrayan birini tanidinmi sen diyorum duygusal bakmamali diyo adamlar daha ötesi yok..

Cenk Jakupi 2 yıl

Kumandan Che yoldasin sevdigim bi sozu var.. Cicekleri koparabilirsin ama baharin gelisini engelleyemezsin.. Keske sapiklari idam etme istegimizdeki enerjinin birazi bu sapik toplumu duzeltme yolunda da olsaydi.. Bunu savunmak ile tecavuzcuyu savunmak ve ona acimak iliskisini nasil yakalayabiliyorsunuz.. Tabi ki suc cezasiz kalmamali sorun bu degil..

A

bence çok hafif!!

E