Karaciğer yaglanmasına ne önerirsiniz?

Karaciğer yaglanmasına ne önerirsiniz?
B
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
28
28 CEVAP

Rafine unu, rafine şekeri, bunlardan ne yapılırsa beslenmenizden çıkarın. Sağlıklı yağları çoğaltın. Probiyotiklere, prebiyotiklere çokça yer verin. Market sütü, ayranı, yoğurdu kullanmayın. Etleri haşlama, buğulama tarzında tüketin. Kabuklu olarak aldığınız kuruyemişleri çiğ olarak tüketin. Zeytin, yumurta, mevsim salatası olmazsa olmazlardan.

İ

güzel özet, ek olarak sülfarofanlı gıdalar karaciğer detoksifikasyonunda vaz geçilmezler. Kış geldi lahana, brokoli, karnabahar, pırasa sülfarofan zengini gıdalardır. Soğan ve sarımsağı da ekleyin derim, immün sistemi canlandıracağı için, yağ yakımı da artar. Mümkün olduğunca çiğ yada lakto-fermante olarak

Nedret Gökmen 6 yıl

önce ekmeksiz unsuz ve sekersiz hayata geçin.. Taze sebze salatalar ve kızarmayan balık tarzı hafif yiyecekler brokoli lahana kırmızı pancar enginar kereviz.. Şimdiden sanırım yüzünüzü ekşit tiniz. Ama inanın bunu yapmaz iseniz başarılı olamazsınız ve karaciğer hastaları genellikle cici boğazlı yani tatlı ya dayanamayanlardır. Kesinlikle tatlısz besleneceksiniz..

Z

Enginar

K

Evet karacigerin dostu

İsmail Ezerbolatoğlu 6 yıl

enginar suyu faydalıdr kuruyemişçilerde bulunur

Nur Buğur 6 yıl

Enginar tabii ki faydalı ama sadece enginarla günü geçiremezsiniz ve doğru da değildir. Yağlanmaya müdahale edecek işlemlerden birisi düzenli yürüyüştür. Bir diğeri akşam yemeği ile geç yaptığınız kahvaltı arasında bir lokma bile almamak. 3.öğünün hastalık olduğunu 950 sene önce İbn-i Sina tespit etmiş. Şekersiz içecekler ise serbest. Probiyotik sıvıları yemekle birlikte almak(turşu, şalgam, tarhana çorbası, sirke, limon, et-kemik suyu, ayran)iyidir ama su, çay, maden suyu gibi alkali içecekleri ise yemekle ya da yemeğin üzerine almamak doğru olanıdır.

İ

Hindibağı otu karaciğer yağlanması na çok iyi geliyor bir de hacımat denedim yürüyüş yapın

A

Günde bir tane avocado birde ilaci var bitkisel ama almanyada yakininiz varsa
yukarida da arkadas enginar dedi o da karacigerin dostu

İ

Maydanoz limon kuru yapacaksın

A

Siddetle zerdacali tavsiye ediyorum cok gecmis olsun.

Z

G olsn

N

Her gün bir avuç hoşaflık kuru üzüm akşamdan bir büyük su koyup ısıtın sonra üzümleri atın 10 dakika kaynatın ister ilk ister oda sıcaklığındaki ısıda için 30 gün için ara verin gene başlayın yemekten önce için izinleri de yiyin üzümleri akşamdan ıslatın öyle haslayin

S

Su

S

Oruç. Yani iki öğün beslenme. Rafine gıdalardan uzak durup öğün sayısını arada atıştırma olmaksızın ikiye indirirseniz yağlanmadan eser kalmıyor. Annem bu şekilde karaciğer yağlanmasından kurtuldu.

M

Enginar önermişti dr.

Y

Sakin uzum yemeyin karaciğer yaglanmasini ice artırır

A

Ganoderma Licidum mantarı kullanın

B

şeker meyva ve karbonhidratı kesin. Yaglanmanız geçicek.

S

enginar yemelisin birebirdir

S

Kurutulmuş enginar yapraklarini kaynatip, süzülen suyu (1 su bardağı kadar) ılık olarak tüketmenizi tavsiye ederim. 21 günlük bu kür karaciger yaglanmasi için çok fayfalidir.

N

Yaprakları kaç dakika kaynatacagiz

Fatma Esas 6 yıl

Acmi tokmu icilecek

Fatma Esas 6 yıl

Yaklaşık 5 dk. Kaynatiyorum. Aç mı tok mu bilmiyorum ama ben aksam yemeğinden sonra içtim. Çalıştığım için ancak o saatlerde vaktim oluyor

Nilüfer Buyolda 6 yıl

Ayrica zeytinyağlı ya da haşlama pisirilmiş enginar tuketebilirsiniz

N

Gerek sorunun kendisi gerekse okuduğum yorumlar,
hep bize yapılmış şartlanmanın devamı olarak görünüyor.
Yani ortada bir sorun var, örnekte olduğu gibi karaciğer ( KC ) yağlanması ve bir şey yaparak düzelecek.
Karaciğer ( KC ) yağlanması nedir, diye başlarsak belki bir daha doğru bir yere varabiliriz.
KC neden yağlanır, ne yağıdır bu?
KC yağlanınca ne olur?
Ben tıp uzmanı değilim ama ben de yaşadığım sorunlar nedeniyle KC ve onunla birlikte kalın bağırsak sorunlarına eğildim biraz.
Safra kesem de minik taşlar olduğu ve acil alınması gerektiğini önerdi doktorlar bana, 3 sene önce de vardı o minik taşlar halbuki belki daha öncede.
Neyse biraz okuyup araştırınca, öyle flaster ya da hap çözümlerle sağlığa kavuşmanın mümkün olmadığını anladım, daha kökten çözüm yollarına bakmak gerekiyor, temizlik gibi.
Yani kısacası pislenmiş bir organ sistemini, gayet sağlıklı gıdalarla beslemek onların temizliğini ne kadar ve sürede sağlar bilemiyorum, ama tabii ki pisletmeyi durdurmak, en başta yapılması gereken iş.
Pislenme bildiğiniz gibi rafine, GDO lu, hazır ve katkılı gıdalar ya da gdo lu beslenen hayvanların eti ve ürünleri, yeme sıklığımız, çiğneme sayımız, yeme zamanımız, psikolojik durumumuz, şeker ve türevleri, hareketsizlik ve radyasyona maruz kalma, az su içme, kontrolsüz, içki, sigara, uyuşturucu kullanımı, dinlenmeden çalışma, kötü hava koşulları, iyileşmeden çalışma ve aklıma gelmeyen bir çok etkenle sağlığımıza, bedeninize verdiğimiz zarar şekli var.
Kimimiz bunları artık yapmasa da zamanında yapmış, bedenini ihmal etmiş, bağırsak florasını bozmuş, KC pislenmesi yüzünden safra kesesi kötü çalışır ve midesi de bundan etkilenir olmuş, sistem o kadar birbirine bağlı ki.
sonuçta bir çok rahatsızlığımızın nedeni bağırsak ve KC nin verimsiz çalışması, sistemin tümünü etkiliyor.
İYİ HİSSETMİYORUZ KENDİMİZİ.
hasta damgası vurulmasa da gençliğimizde ki neşemiz yok, hatta gençlerin bile neşesi yok, maddi durumları iyiyken, sorun yokken bile.
Kendini iyi hissetmek yaşamsal bir realite, iyi değilsen sana iyi hissettirecek ihtimallerin peşinde koşuyorsun.
Biraz KC temizliği ile ilgili net te araştrın ben bir kaç tane ciddi yöntem buldum, hem de zor olmayan ve sonucunda parazitlerin, çamurun, taşların düştüğüne tanık olacağın çalışmalar.
İlgilenener olursa bilgilerimi paylaşırım hatta beraber bile başlayabiliriz ve destek oluruz birbirimize.
Sevgiler.

A

Paylaşın lütfen Benim 11 yaşında oğlum var karaciğer yağlanması başlamış Pırasa enginar brokoli yemez kesinlikle.

Tülay Nakipoğlu 6 yıl

Nesli Han yazımı okudunuz mu?

Ahmet Emiroğlu 6 yıl

Tülay Nakipoğlu oğlunuz çok mu kilolu?

Ahmet Emiroğlu 6 yıl

Nesli Han düşünüyor musunuz ?

Ahmet Emiroğlu 6 yıl

yani yazımda belirttim, sizlerde internet'te araştırıp bakabilir misiniz diye.

Ahmet Emiroğlu 6 yıl

Spor

İ

Deve dikeni.

Z

yep deve dikeni aklima gelmedi turkcesi. Karaciger yaglanmasina birebir,

Aysun Yektaa 6 yıl

Tek çare maydanoz limon kürü

D

Engınar

P

İşinize en kolayı ve zevkli hangisi gelirse seçersiniz, işe yarar mı deneyin görün

İ

Canan karatay ın önerdiği ömür boyu sağlıklı beslenme şeklini uygulayacaksınız. Özetlenirse ; unlu mamuller ile şekerli gıdaları kesecek, sebze ve et ağırlıklı beslenip, hareketli ve sportif bir yaşamı uygulayacaksınız. Bunlar da size zul geleceği için, karaciğeriniz yağlanmaya devam edecek ve hatta başka hastalıklara yakalanacaksınız haberiniz olsun, dost acı söyler derler

İ

Behra Bozkus hanim kullandiginiz yaglardan da kaynaklaniyor. Margarini ve sivi aycicek yagini ve diger ucuz yaglari hayatinizdan ve mutfaginizdan cikarin. Omega 3, dogal hindistan ceviz yagi takviye olarak alin. Mutfakta sade tereyag, saf zeytin yag ve salatalarda zeytin yagi ile susam yagi da kullanabilirsiniz.. Dr. Canan Karatay hanimin kitaplarini okuyun ve onun önerdigi beslenme tarzina uyunca da sagliga kavusuyoruz

B

Kendınızemı kolestterol yuksek doktora gorun

Z