Neden ateist olunmaz?

Neden ateist olunmaz?
K
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
40
40 CEVAP

Her şeyin bir başlangıcı olduğunu ve bunların belli kurallar ile olduğunu görüyoruz. Kuralları da koyan bir Başlatıcı olması gerektiğini düşünüyorum

U

Çünkü Hiç bir şey tesadüf değildir

B

Nice

Muhammet Kırca 6 yıl

Hahaha

Muhammet Kırca 6 yıl

Çünkü hiç bir şeye inanmamak ta bir inanç tir. .

A

Eninde sonunda birşeye inanacan hacı

Muhammet Kırca 6 yıl

Inacsiz olmak mümkün değil ki yoksa inan ben de bu inanç kargaşası nda kenara çekilip kafa dinlemek isterdim ...

Ayseğül Sokur 6 yıl

Ortada bir kargaşa göremiyorum bir inananlar var birde onlara inat edenler

Muhammet Kırca 6 yıl

Malesef ki nasıl inanmış olmaları inanmamak için diretenlere sebeb.. Farkın da değiliz. .

Ayseğül Sokur 6 yıl

Türkiyenin %90 nı müsluman mış mış mış. Bakan kafa çeviriyo ters yöne tabi

Muhammet Kırca 6 yıl

ya imkansız geliyor neden sonuç olarak bakınca birinin big bang deki enerjiyi yaratması gerekiyor

K

Zamanda big bang ile oluşuyorda ondan. Hem o şiddette ki patlamayı ki hala uzay genişliyor oluşturacak koşullar sonsuz sıcaklıkta ki ve sonsuz yoğunluktaki bir noktanın patlaması, tıpkı Allah'ın kuranda tasvir edildiği üzre ol deyince olması gibi. Ve tabi big bangi işaret eden ayetlerle birlikte, bize bunun rastlantı olmadığını düşündürüyor

Burak Blue 6 yıl

Adamın biri ataistmiş ama günümüzdekilerin atalarından yani baya eski zamanlarda geçen gerçek bir olay. Etrafınada konuşup duruyomuş millet tövbe çekip kaçıyormuş yanından samimi arkadaşıda nedese geri çeviremiyormuş ve arkadaşını düşünüp kendisine demiş ki şöyle bir hoca var o senin kafanda ki soruları yanıtlar böyle bilgili şöyle bilgili felan ikna etmiş ve hocaya gitmiş hoca da demiş ki şurda şu saatte buluşalım demiş ve anlaşmışlar. Millette adamın sorularını nasıl yanıtlayacak hoca diye meraklamış ve bir meydan kurmuşlar topluluk arttıkça artmış ama hocadan ses seda yok adam başlamış konuşmaya senin hoca korktu fos çıktı felan insanlarda söylenmeye başlamış bunlar bekle babam bekle hoca yok en sonunda biraz yorgun argın hocayı görmüsler uzaktan gelmekte sormuşlar hayırdır ne oldu geç kaldın? Ben gelecektimde nehri geçemedim sular yükselmiş kayıklarıda almış götürmüş karşıya geçmek için sağa sola bakınırken ne göriyim suların taşıdıği dal parçaları sal gibi yan yana dizilmekte ve sonunda çok güzel bir sal ortaya çıktı iki tanede kürek geldi öyle gelebildim beklettiğim için özür derdemez adam atladı ulan senin hoca dediğin üşütmüş böyle şt olumu hiç kendi kendine oluşmuşta bilmem ne arkadaşına dönerek bende hoca getirdin sandım bu ne yok dallar yanyana gelmişte sal olmuş birde kendi kendine diye hayıflanırken hoca atlamış heh şunu bileydin hiç birşey kendi kendine var olmaz bir ustası bir yaratıcısı vardır. Benim dediğim birde sadece ağaçtan sal bunu bile bir usta yapıyorsa doğa tabiat insan nasıl kendi kendine oluşabilir. Tabi bizim ato pert suspus ama dahada çok hırs yapmış işin içine maymunları katmış

Yazım hatalarından dolayı özür dilerim bu saatte anca bukadar

M

mevlana hikayesi duyan varmı

Mahsum Tuci 6 yıl

3 ateist Mevlanaya gitmişler. Ona: -eğer müsaitsen sana 3 sual soracağız? Mevlana: -ben müsait değilim Şems e gidin demiş ateistler Şemse gitmişler. Şems de o sıra bir KERPİÇ ile oyalanmaktadır ateistler: -müsaitsen sana 3 sual soracağız şems: -müsaidim. Birinci soruyu sor ateistler aralarında bir sözcü seçmişler. ateist: -Allah var diyorsunuz. Ama Allahı göremiyoruz. Allahı gösterin de biz de inanalım. Biz görmediğimiz seye inanmayız şems: -diğer suali sor ateist: -diyorsunuz"şeytan ateşten yaratıldı ama daha sonra da diyorsunuz seytan ateşle cezalandırılacak".bu saçma değil mi ateş ateşe azap eder mi? sems: -son soruya geç -ne diye insanlara hep baskı kurarsınız, nedir bu seriat, bırakın insanlar ne yapmak istiyorsalar onu yapsınlar o zaman insanlar daha mutlu olur bütün bu sorularımıza cevap ver ki allaha iman edelim veremezsen ......... ateist daha cümlesini bitirmeden şems yerdeki kerpiçi alıp ateisttin kafasına atmış. Ateisttin kafasına hiçbirsey olmamış. Sadece acı ile inliyormuş. Dışardan darbe yediği belli olmuyor neyse ateist kadıya gidip davacı olmuş. Kadı şemsten hesap sormak için onu huzuruna getirtmiş. kadı: -söyle bakalım. Niye bu adamın başına kerpiç attın. Adam şimdi senden hakkını istiyor.. Adam ateist diye niye ona kötü davranıyorsun. Bizim dinimizde hoşgörü var. Cabuk hesap ver! şems: -ben hiçbir sekilde bu adama şiddet kullanmadım. Bana 3 soru sordu. Ben de bu adamın dilden anlamayacağını anladım. Onun yaşayarak öğrenmesini istediğimden 3 sorunun 3 üne de tek cevap verdim. -nasıl yani? -bu adam bana dedi ki"Allahı bana göster inanayım."ben bu adamın yalan söylediğine inanıyorum. Bu adamın başı falan ağrımıyor. Başının ağrısını göstersin de inanayım ateist: -ama acıyor ben hissediyorum -ben de Allahın varlığını hissediyorum ateist caresizce susmuş. Söyleyecek bir laf bulamamış şems: -daha sonra bana dedi"seytan ateşten yaratıldı ateş ateşe azap eder mi hiç" ben de bu adama cevap olarak kerpiç attım. Kerpiç de topraktan insan da topraktan nasıl kerpiç insana acı veriyorsa ateş de seytana öyle acı verecek ateist: -ama ama seyyy.. şems devam etmiş: -daha sonra bana "bırakın insanlar ne yapmak istiyorsa yapsınlar ne diye onları engelliyorsunuz"dedi. Ben de o an bu adama cok sinirlendim ve kafasına kerpiç atmak istedim. Söyleyin bana"her insan yapmak istediğini yaparsa dünyada düzen kalır mı" 3 ateisttin de o anda kalplerinde birseyler açılmaya başlamış ve Allaha iman etmişler.. Kadı şemsi cezalandıracaktı ama eski ateistler yeni müminler davalarından vazgeçmiş... Biz Seni Görmeden Sevdik Ey Sevgili (s. A.v.)

Mahsum Tuci 6 yıl

cumhuriyet isteyen toplum cumhuriyetle, monarşi isteyen monarşiyle krallık (kraliçe) isteyen onunla yönetilir. Buradaki problem ateistin bırakın insanlar istediği gibi yaşasın diyor. Oysaki hiçbir toplumda hiç kimse bireysel olarak istediği gibi yaşayamaz. Burdan kaos çıkar. Yoksa kurallar dinden de alınabilir örf adetlerden de öyle değilmi?

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Sau Dade şimdiki yasalar birden biremi hokus pokus diyemi oluştu yoksa geçmişten gelen tecrübi olaylar neticesindemi şekillendi?

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

öncelikle konumuzun dışına çıkıyoruz. İddialarınıza gelirsek toplumsal yasalardaki bütün medeni toplumları kastediyorum içersinde dini hükümlerden alınmamış birtek anayasa gösteremezsin. Kölelik konusuna gelirsek köleliği din değil krallar zengin güç sahipleri çıkarmıştır. İslam köleliği kaldırmıştır. Üstelik köleliği bakışım benim farklı şu an ki zengin medeni toplumlardada modern kölelik var. Sovyetlerde din yoktu ama kölelik gibi herkes devlet emrinde çalışmak zorundaydı. Bunun dinle alakası yok insanların zihin yapısıyla ilgisi var.

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Aklını yitiren bile inanıyor kahinat inanıyor ölūmūn eşiğinden bile inanan var bilim bile inkar edemezken daha ne soruyorsunuz dalga geçerler sizinle bir daha sormayın kimselere

E

Ateist olunmaz zaten doğulur. Sonra anne babanın dinine gecersin

E

Bu kadar düz mantığı bile kabullenmiyor çoğu insan.

Volkan Evren 6 yıl

inanıp inanmama gibi bir melekeye sahip olamayan bebeğin önce inanmamayı seçip sonra ebeveynlerinin dinini kabul etmesi çok gülünç kaçıyor....!

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Fitrat buna uygun demek istedim..

Evren Kulacoglu 6 yıl

tamam da bu senin bakış açın çocuk fıtratında böyle birşeyin olduğunu bilebilmek için onun dünyasından haberdar olmamız lazım oysaki bu mümkün değil sadece tahmin olur.

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Hangi Tanrı inancında kendinizden eminsiniz ki benden ispat istiyorsunuz?

Evren Kulacoglu 6 yıl

Ateist olunmaz çünkü bir yaratıcının olmadığı onlar için de kesin değildir. Dolayısıyla inanmak daha mantıklıdır. Çoğu Bilimsel keşiflerde bu şekilde bulunmuştur. Tıpkı karanlık maddenin var olduğuna şu an inanıp deneylerimizi ve gozlemlerimizi bu yönde yaptığımız gibi. Bilindiği üzere karanlık maddeyi 5 duyu organımız hissetmediği gibi herhangi bir cihazla da algılanamaz. Sadece orada olduğunu kütle çekimine etkisi olduğu için biliriz.

A

com-geeo3rzjkpnqsmc8idpl.jpg

görsel materyal
E

tamamda kendi kendine oluşmuş hiçbirşey yokken mümkündür demek bir bilimadamına yakışmaz. Bilim ispat ister bilim ile felsefe ayrılalı yüzyıllar geçti. Hawking in ki cevap değil felsefe. Sorunun aptallığı tanrıyı kim yarattı diye sormaktır. Yaratma işini tanrı yapar. Hem tanrı diyorsun hem de kim yarattı diyorsun bende zeki biri sanırdım !

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Buna biz, Yuvarlak kafada sivri zeka diyoruz.

Mehmet Karacaören 6 yıl

Buna biz kendi silahinla vurulmak diyoruz.. Ama ne oldu adam Tanrı var dese zeki diyecektiniz.. Sizin gibi dusunmeyince aptal mi oldu? Mumkunse hawkingin zekasini sorgulamayin. Burdan olsa olsa inanç denilen şey zekaya bağlı değilmiş sonucunu çıkarabilirsiniz.. Üstelik inansa bile hristiyan olurdu adam bu kez de aklı olsa müslüman olurdu derdiniz.. Hadi müslüman oldu o zaman da evrim var dediği an Fetöcü der atardik içeri.. Bence ellemeyelim bilimini yapsın o

Evren Kulacoglu 6 yıl

com-ydcosa5lg9rl8vu8cb1c.jpg

Tolgahan Mamur 6 yıl

Hah bak bu daha iyi.. Dusunceme aykırı konuştu mesela Hawking ne yapayım salak mı diyeyim adama hepsi bir yana öyle bağımsız adamlar sanmayın bilim adamlarını.. Sahabe imanı aramayın yani.. Kraliyete bağlı adamlar.. Sizler amerikada yasasaniz ve Müslümanım başka dine inananlar da cehennemlik dediginizde bilseniz ki tüm burslariniz kesilecek calismalariniz durdurulacak agzinizi acmazsiniz.. O yüzden Hawking belki Müslümandır belki ateist sallamayin o kadar..

Evren Kulacoglu 6 yıl

Binlerce demir bilinçsiz bir patlama sonucu eyfel kulesini oluşturamaz da ondan .

T

Olan olmuş ama yani ateist olanlar var.
Tanritanimazlik tir ateist e onlardan da çok varki.

N

Çünkü bu dünya bu evren kendi kendine olamaz nasil ki bir insan ya da br hayvan kendi kendine olamaz nasilki dünya kendi başına havada kalamıyor ve dünya dönmesine rağmen başımız dönmuyorsa. Yada güneş bizi yakmiyirsa herseyin bir yaratıcısı olduğunu anlaman lazım.

R

Çekilecek dert değil kardeş

M

Neden olmaz biliyomusunuz. Her gün bu güneşin doğudan doğduğu ve hiç yünergesini değişmeden batıdan batığını gürmüyormusun ey insan bu allahın hikmeti kudreti deilse nedir? Daha alahın varoluşuna inanmamak için bir sebep varmı

M

Yer yüzünde her şey olunuyor. Kendi inanclarinizda katı olabilirsiniz. Bu normal ve doğaldır. Her kes aynı değil.

C

bizde olunduğunu bildiğimizden neden olunmamalı diye bir beyin fırtınası yaptık hepsi bu. Yoksa herkes neye inanıp inanmamakta hürdür.

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Niye olunmasin ki? Kürşat bey birisi buraya neden müslüman oluyor bu kadar insan olmasa keşke dese linç edilir.. Sorunuz çok masum değil. .

Evren Kulacoglu 6 yıl

allahı sevmeyen beni nasıl sevsin

M

Seytani seven Allahi sevmez.
Mehmet efe şeytanı sever misiniz? Cevap: Hayir
Allahın yarattığını sevmiyorsaniz Allahi nasıl seveceksiniz?
Allahi sevmiyorsa seni de sevmez?
Eee gel çık bu işin içinden. .

E

yoo ben seviom

M

Mesajımı güncelledim tekrar okursaniz sevinirim.

Evren Kulacoglu 6 yıl

evren tmm şaka mak falan drken şeytanıda allah yarratı ama allah onun böle yapacağını biliodu işte bu yüzden senin omzunda iki tane melek var

Mehmet Sargılı 6 yıl

İnşallah vardır ne diyeyim.. Yoksa pisipisine iyi insan olmaya çalışan garibanlar oluyoruz.. Bi de çok pis kaziklanmiş

Evren Kulacoglu 6 yıl

Bir yaratanın var olduğuna inanmak güzel bir şey. Inansan bir çok şey kazanırsın. Meselâg. Boklu bir insandan daha güçlü birinin olduğuna ve ona sığınman gerektiğine. Ama inanmaz isen öyle insanlar çıkar senin her şeyin olduğuna ve ona mutlak itinat etmen gerektiğine seni inandırır. Meselâ Nemrud firavun vb. Ve günümüz nemrut firavunları gibi. Hamd olsun ki tek yaratanım var. Gücü her şeye yeten bu günün ve yarının sahibi. Hiç birg. Bokluya minet eylemem yaratanımdan başka.

Ö

Kim demiş bunu
Herkes istediği şeye inanır

S

Kuranin hic bir yerinde Allah vardir diye bir ibare goremezsiniz, hep Allah tektir der.. Diger ilahlastirdiginiz seylerden uzaktir der.. Yani ateistleri kaale bile almaz.. Eger bir Yaradan yoksa evrenin, insanin otun taşın olmasi mantiksizdir;bu durumda aklen tutarli olan sey hicbirseyin olmamasidir.. Fakat gozunuzu acar bakarsiniz ki(ki gorme olayi bile beynin arka lobunda karanlik bir yerde gerceklesir, nasil isik olarak goruyorsak artik!)koskoca bir kainat ve gozle goremedigimiz varliklar vardir(mikroplar gibi)ve her ne hikmetse herseyde isabet eden bir tesaduf vardir.. Alnimizla kaşlarimizin arasi sadece dort parmaktir fakat saclar uzar, kaşlar uzamaz! Bunu biliyor demek ki hucreler!?akletmeyene denilecek birsey yok

M

ne müslüman nede ateist olunur hiçbirşey kesin değil isteyen kendini istediği kadar kandırsın

S

Aristo der ki, eşyada aslolan hareketsizliktir. Fakat evrende herşey bir hareket halindedir. Bu harekete ilk hareketi veren bir ilk muharrik gerekmektedir. O da tanrıdır.

S

Aristo tanrı der. Ben onu aktardım.

Sevim Alagoz 6 yıl

Descartes der ki, her canlının formu biçimi bellidir. Fakat karnından beşinci bacak çıkan koyun, üçüncü boynuzu olan inek leri görünce, der ki, canlılar daha kendi formunu koruyamazken kendi kendini nasıl var edebilir? O halde bir yaratıcıya muhtaçtır. Hawkingi görseydi bu delilini insan için de gösterirdi eminim.

S

Karnindan 5. bacak cikan, ücüncü boynuzu olan bir canlinin akilli bir tasarim ürünü oldugunu dusunmek, her seyin bir sahibi olmadigini dusunmek kadar sacmadir.

Cem Turkarslan 6 yıl

Kendi inancını destekleyebilecek rasyonel argümanlar bulabilirsen, ateist olmayabilirsin. Bulamazsan da ateist olmak zorunda değilsin, deist, panteist,.. Gibi inançlara geçebilirsin. Fakat tanrı kavramı hakkında ciddi şekilde düşünüp, araştırmaya başlarsan, bulacağın verilerin seni ateist yapma ihtimali yükselir.

K

Ciddi araştırmalar yapan bazı bilim adamlarının bir yaratıcı olduğunu kabullenmeleri senin tezini baya bir çürütüyor.

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Bilim insanlarının tanrı hakkındaki görüşleri kendilerini bağlar çünkü konu felsefiktir. Ayrıca iddiana karşılık olarak ateist olan bir sürü bilim insanı da var; Stephan Hawking, Peter Higgs, Roger Penrose aklıma gelenler.

Kemal Kalkat 6 yıl

Hawking zaten ateistti ateistligini mi percinlemis

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Stephan hawking bilim adamından daha çok bana felsefist bir adam gibi gelmekte bir tezi düşünüp yazan ve sonraki tezindede kendi tezini çürüten bilimselliğe uzak bir adam bence kendi düşüncelerinde boğulan bir adam bana pek bilimsel gelmiyor ( kendi düşüncem )

Muhammet Kırca 6 yıl

Zaten ispatlanmamis varsayimlardan ibaret yazdıkları

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Entellektüalizm hat safhada sevdim bu grubu. Şimdi şahsi fikrimi dile getirmeye çalışacağım arkdaşlar bu husus hakkında. Modern bilime göre tanrının varlığı ya da yokluğu ispatlanamıyor. Yani %50 var %50 yok. Şimdi bize bu durumda iki farklı açıdan düşünmek düşüyor. 1. açı tanrı yok diyelim. Yapılan kuantum fiziği araştırmalarına ve deneylerine göre tanrısal bir varlığın veya enerjinin olduğu gözlemleniyor fakat bu enerjinin bir miktar atom altı parçacıktan hangisine etki edeceği ve etkisinden dolayı hangi parçacığın hangi yönde hareket edeceği bilinemiyor fakat her deneyde böyle bir enerji veya güç her neyse gözlemlenebiliyor. Yani bu demek oluyor ki bir güç enerji tanrısal kuvvet ne dersen de var. Fakat ortada "RANDOM" yani rastgele bir durumda var. [ Bu da tanrıya dua ederken (dua istemek ve o doğrultuda çalışmaktır.) tanrının ona inanan veya inanmayan her kuluna mutlak eşit ve adil davrandığını dinde açıklıyor. ] Ayrıca tanrı yok dediğinizde bu bilimsel araştırmaların sonuçlarını değerlendiremiyorsunuz ve apışıp kalıyorsunuz. Fakat Kur'an yani dinden faydalanarak bizler bir çok araştırmayı anlamlandırabilip temellendirebiliyoruz.. Ayrıca bilim ispata dayalıdır. Örneğin ; bana üçgenin iç açıları toplamı 180 derece olduğunu matematiksel olarak ispatlayın dersem matematikçiler bilir önce bazı kabuller yapmak durumda kalırsınız ve bu kabuller doğrultusunda ispatlar yaparsınız. Dinde de buna benzer dogmalar vardır yani kabuller ve 5 duyu ile algılayamazsınız. Kulağı doğuştan sağır olan birine seslerin olduğunu nasıl anlatabilirsiniz? Yani tanrı açıkça vardır. Yanlışsam düzeltin lütfen azizim. 2. bakış açısına göre ise tanrı zaten var, Kur'an da imanın şartları vardır. Örnek vermek gerekirse Meleklere iman. 5 duyu ile algılayamazsın fakat vardır. Az önce verdiğim örneği ele alalım doğuştan kör birine renkleri nasıl anlatırsın? 6. veya 7. duyumuzun olmadığını nereden biliyoruz? Fakat ortada inanç diye de bir gerçek var.. Neyse çok uzatmayayım detaylı konuşmak, görüşmek isteyen arkadaşlara kapımız her zaman açıktır saygı ve tahammül çerçevesinde..

D

http://www.canertaslaman.com/2011/10/din-felsefesi-acisindan-entropi-yasasi/?fref=gc

Dorukhan LaLe 6 yıl

Allaha peygambere Allahın emir ve yasaklarına ahiret gününe hayır ve şerrin Allahdan olduguna Kaza ve kadere Allahın yaratıcılık sıfatlarına Allahın hükümlerine kısacası dini hükümlerin birine inanmayan veya şek şüphe teretdüt eden kişi dinimize göre kafir ateist olur

Y

Zamanında yani Ortaçağ'da Avrupada din adamları halkı kandırıp sömürmüş, incili sadece onlar okurmuş halka kendi menfaatleri doğrultusunda anlatırmış. Hatta cennet arsa satıp krallara taç takarlarmış fakat halk incil okuyup aydınlandıktan sonra hristyan din adamlarının ne kadar yalancı dolandırıcı üçkağıtçı olduğunu anlamış. Rönesansla birlikte bilimi keşfetmişler ve bir bakmışlar bilim gerçek bilim insanları yalan söylemiyor deneylerle söylemlerini kanıtlayabiliyoru halkta tepkisel olarak din adamlarına karşı bilime yönelmişler ve ateizm yaygınlaşmış.. Fakat islamda sahte hacı hocaları çıkar öylesine alçak bir durum olmamıştır tarihte. Ayrıca Kur'an ın ilk 3 emri OKU OKU OKU dur ..

D

Kur'an Bilimle Çelişmez aksine Bilim ve Kur'an ı birlikte ele alabilirsek muasır medeniyetler seviyesine ulaşırız ancak kanaatindeyim.

D

Ayrıca Stephen Hawking 'in kitaplarını okumuş ve hayat hikayesinin filmini izlemiş biri olarak Hawking gibi biri bile ömrünün sonlarına yaklaştığında tanrının varlığını anlayabilmiş, idrak edip kavrayabilmiş.

D

Çok fazla akedemik (ileri Fizik) terim içeriyor. Her baba yiğidin eline alıp okuyabileceği bir kitap değildir, incecik göründüğüne aldanmayın. Fizik ilmine güvenenler buyursunlar ...

com-ugff1eagx40g5hll6rox.jpg

D

Pdf ya da e-pub formatı varsa seve seve okurum. Ha dersen ki hocam al oku geri yolla ona da eyvallah

Evren Kulacoglu 6 yıl

Evren Kulacoglu Hocam maddi durumun varsa al oku derim, hem para kazansınlar hemde kağıt kokusunun tadını vermiyor ..

Dorukhan LaLe 6 yıl

. Etiket Fiyatı: 18,00 .TL İndirimli Fiyatı: 14,40 .TL.

Dorukhan LaLe 6 yıl

https://www.youtube.com/watch?v=VKM3Ho2UUss

D

Nice

Muhammet Kırca 6 yıl

İyi ki burda doğmamış adamı ilahiyatçı yapardık şu cikarimlardan sonra.. İlkokul hocasının profesör olması da ayrı olaymis

E

2.dünya savaşı sırasında Türkiye'ye gelmek istiyor fakat her nedense olmuyor.. Kendisinin bizzat yazmış olduğu mektup var bu hususta. NAZİ zulmünden kaçmak istemiş ..

Dorukhan LaLe 6 yıl

Amerikaya iltica ediyor sonrasında ve hatta din üzerine soylemlerinin ardından ABD ahalisi tarafından adam sandık aldık dinsiz çıktı diye tehditler alıyor.

Evren Kulacoglu 6 yıl

Az kalsın Enişte oluyormuş

Dorukhan LaLe 6 yıl

Çocukken iyiymiş de sonra çok bozmuş kendini

com-51rlivc7zceucuhtyvlm.jpg

E

Tanrı ZAR atmaz diyen bir adam diye biliyorum kendisini ..

Dorukhan LaLe 6 yıl

3 farklı kaynaktan okudum hayatını. Metafor olarak kullanıyor.. Varsa atmaz elbette.. Ortada zar varsa bir terslik olmalı diyor da olabilir.

Evren Kulacoglu 6 yıl

Tanrıya direk inanmıyor. Kâinat o kadar mükemmel ki bunu ancak tanrı yaratabilir diyor.

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Kuran - ı Kerim okusalar .

F

Herkes haklı..

E

ateist misin????

M

Ben değilim olanlarida bilmiyorum. Ama bu grubun yöneticilerinde o dediginden baya var gibi. ...

K

Sen misin yoksa ?

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Evet ama ateist değilim. .

Ayseğül Sokur 6 yıl

Kimsede değil içimizde yanlış bilgi

Ayseğül Sokur 6 yıl

Üyelerden olabilir. .

Ayseğül Sokur 6 yıl

Keşke olsaydı.. Dine hakaret edenler şutlandigi gibi farklı inançlara hakaret edenler de uyarılırdi en azından..

Evren Kulacoglu 6 yıl

Ayşeğül kaya demişsin paylaşımlar ına bak anlarsın

M

ok

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Kürşat Muhittinoğlu orada kaçırdığım ince bir nokta varda ben mi anlamadım?

Mehmet Alkan 6 yıl

Mehmet Alkan ben orda Ayseğül Sokur yı kastedmemiştim .

Kürşat Muhittinoğlu 6 yıl

Nasıl yani

Ayseğül Sokur 6 yıl

Onun adını kullanmıştın. Neyse boşver. Insanim diyorsan ve vicdanli bireysen kim ve olman veya olmaman konusunda kendini yönlendirirsin.

Mehmet Alkan 6 yıl

Ateist olmanin mantigi ney kendi kendine var olmak bana saçma geliyor

A