Çay yaparken suya biraz limon sıkıyorum iyi mi yapıyorum kötü mü?

Arkadaşlar ben çay yaparken suya biraz limon sıkıyorum iyimi yapıyorum kötūmū sizce

Mahperi Cüstan
M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
22
22 CEVAP

Çay hafif asidik. Limonun faydası da tartışılmaz ama yemek sindiriminde midenin asidik ortamda olması gereği nedeniyle limon suyu, sirke gibi sıvıların yemekte tüketimi daha doğru olur diye düşünüyorum.

İbrahim Serbes
İ

hocam benim bilgilerimde siyah çayın asidik olduğu yönünde ve hastalıklardan korunmak için vucudumuzu bazik yapmak zorundaysak siyah çaydan uzak durulması veya az miktarda tüketilmesi gerektiği yönünde. Limon ise asidik olmakla birlikte vücuda girdiğinde bazik özellik gösterdiğidir ve faydalıdır. Sadece limon için gerçerlidir. Ispanak ta aynı şekilde pişirildiği zaman asidik özellik gösterdiği için çiğ olarak salatalarla birlikte tüketilmesi faydalıdır. Diye biliyorum....

Aytekin Ekemen 1 yıl

Ben ph ölçerle ölçtüm.. Çayın suyunu öncesinde ölçtüm.. Ph 7.6 su ile yaptım çay demlenip bardağa koydum ve ph: 6.4 düşmüş.. Yani yazdığınızın tersine çay asidik oluyor.. Limon ise dışarda asidik.. Ama midede alkali oluyor.. Bilgileri ; dr ayşegül çoruhlu alkali diyet sitesinden ve kitabından onaylıyabilirsiniz..

Naime Akarçay 1 yıl

Siyah çay asit üretken gıdadır. Limon baz üretken gıdadır. Hastalıklarla boğuşan insanların asit üretken gıdaları terk etmeleri veya en aza indirmeleri gerekmektedir.

Hasan Kasar 1 yıl

Çay hafif asidik, limon suyu ise kuvvetli asidik bir maddedir. özellikle limon suyu, sirke, turşu suyu, şalgam suyu, nar ekşisi gibi sıvıların yemekle birlikte tüketimi iyidir.

İbrahim Serbes 1 yıl

Bende migde yanmasi yapiyo limonlu su

Sevda Gcuu
S

Çayın Azda olsa biraz zararı var#bir parça limon zararı yarara çevirir, çay bittiğinde limon simsiyah olur#

Sancar Williams
S

Ben de seviyorum cayda limonu bence iyi

Zekeriya Gülbak
Z

Sahurda içerseniz limonlu susamassınız#

Sancar Williams
S

Yararizda zararida yok zevk için yapilabilir, c vitamini almaksa niyetiniz c vitamini isiya karsi hassastir cayin isisiyla bi yarari kalmaz ama limonlu su inanilmaz yararli bisey bunu yapmanizi öneririm hatta kabugunuda atin suyun içine.

Püryan Çekiç
P

Biraz limon bir parca kök ekleyiniz tadi bir başka olur...

Mustafa Ünsever
M

B en limonun kokusunu seviyorum koku gelsin diye sıkıyorum

Mahperi Cüstan
M

Iyi yapiyorsun boyle devam et bende yapiyorum

Adem Çambaşi
A

Çay kansızlık yapar kimi bünyeye. Bu nedenle limon da bunu önler. Yıllardır limonlu çay içerim hiç de et yemiyor um demir oranı tam yüksek sınırda çıkıyor tahlil lerde. Mide yanması da limondan değil. Kullanılan yağ ve reflü den kaynakladir. Taze zencefil yiyin. Ev yapımı sirke elma sirkesi için asitl kalitesini artırmak için de geçerli barsak flora sindaki bakteriler e de faydali bu şekilde sıkıntı kalmıyor .

Zeynep Şenkurt
Z

Süper devam

Muhamet Hiçbirşey
M

Çay içerken, iceceginiz her bardak çaya syri bir limon diliminin atılmasını ve çıkardığımız limon parçasının atılmasını tv. De dinlemistim. Cunku limon caydaki zararlı maddeyi cektigi icin yenmemesi gerekiyormuş

Sabahat Tombul
S

Bence iyi yapiyosunuz Mahperi Cüstan hanim limon faydalidir

Murat Tıpırdık
M

Limon kan şekerini dengeler, kanı temizler. Ben çaya limon sıkınca tansiyonumu düşürüyor. Küçük bir dilim kabuğuyla atınca, tansiyonum düşmüyor böyle kullanıyorum. Sadece sabahları içiyorum.

EsRa Gençaslan
E

İyi iyi limon iyidir

Ahmet Öznur
A

biraz da motor yağı koy mis.......

Deniz Filiztürk
D

Siyah çay asit üretken gıdadır. Limon baz üretken gıdadır. Hastalıklarla boğuşan insanların asit üretken gıdaları terk etmeleri veya en aza indirmeleri gerekmektedir.

Hasan Kasar
H

Cayin kansizlik yapma ozelligini kaldirmis olursun. Iyi yani

Hatice Atakur
H

Çaya çorbaya LİMON

Recep Nöron
R

Şeker de atıyormusun

Kevser Ergezen
K

Sakarin kullaniyorum

Recep Nöron
R

Sakarin hiç bir şekilde kullanmayın, sizi şişman ve hasta yapar.

Hasan Kasar 1 yıl

Yapaydır. Tüm vücut sisteminin aleyhine çalışır.

İbrahim Serbes 1 yıl

Sakarin eskide kaldı artık Dr lar beyinde en az şeker kadar zararlı olduğunu söylüyor ve bitirdiler artık .Bu şekeri meyveden bile alsaniz zararlı. En basit kilo yapıyor ..

Zeynep Şenkurt 1 yıl

Şekersiz Çayı içip birde limon sıkıyorum. Kansızlık yapma özelliğini çay kaybediyot. Herkes üşürken ben üşümüyorum

Engin Karacadağlı
E