Hazır kapsül probiyotik tavsiyeleri ve yorumları

Hazır kapsül Probiyotik için en kaliteli ve en etkili marka hangisidir. Lütfen kullanan ve memnun kalanlar cevap yazsın.
T
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
21
21 CEVAP

Mesela bu 40 milyar cfu içeriyormuş acaba doğrumu. Bunu kullanan var mı.

com-jmjzziu6lz0jk2yaiicx.jpg

T

Hiç duymamıştım Türkiye de varmı bundan

Abdullah Miklobik 3 yıl

İnternetten satılıyor

Tuna Mehdi 3 yıl

Ben maflor bioflor reflor donusumlu kullandim bunlar daha ucuz hem ise de yariyo. Mutlaka kefir icin

G

Kefirdeki laktoz beni zehirliyor.

Tuna Mehdi 3 yıl

Sizi kefir zehirliyor, , lakin bir türlü anlamak istemediniz. ..

Arzuhan Perk 3 yıl

Beni mi

Güven Kit 3 yıl

Yok diğer arkadasa yazdım.. Ve evet kimse kabul etmesede kefirin içindeki alkol herkesi zehirliyor...

Arzuhan Perk 3 yıl

Hayır normal süt içincede aynı etkiyi yapıyor. Alkol olsa bile "ki yok" bu şekilde etkiler yapmaz.

Tuna Mehdi 3 yıl

Enterogermina

E

enterogermina önerdi doktorumuz yoğurt sirke ve ve kefirde en güzel probiyotikler var ama oğlum hiçbirini ağzına almıyor. Mecburen diniycez.

A

Laktoz intöleransım var o yüzden kefir yoğurt vs önermeyin yoksa bende en etkili probiyotiğin bunlar olduğunu biliyorum.

T

Spirulina yosun tableti, lahana ve salatalik tursusu, bitter cikolata, kombu cayi.. Ya da laktozsuz sutle kefiri kendiniz yapacaksiniz.

G

Laktozsuz sütle olmuyorki kefir kesilmiş süt gibi oluyor.

Tuna Mehdi 3 yıl

Probiyotik olarak türkiyede bulunan en kalitelisini isteyenlere tavsiye ederim şirketin ilkelerine ters izin verilmiyor buralarda paylaşılmaya A kalite isterseniz gönderebilirim

A

Ben iciyorum faydasini goruyorum once oroflor ictim simdi rawflor iciyorun

N

Ersağ
Ben yoğurt mayalarken de kullanıyorum probiyotikli yoğurt yapmak için

Ö

PROBİYOTİK İLE YOĞURT YAPIMI

1 litre kaynamış ve soğumaya bırakılmış süte 2 kapsül probiyotik takviye boşaltıp ayrıca 1 çay kaşığı yoğurt ekliyoruz. Üzerini kapatıyoruz. 4 -5 saat gibi sürede açıyoruz. İçerisinde 10 adet farklı bakteri de içeren ve aynı zamanda prebiyotik bakteri de içeren bir yoğurt elde ediyoruz. Afiyet olsun..

Ve her yoğurt yapışımızda yeniden probiyotik takviye eklemiyoruz .

Birkaç defa yaptığımız yoğurttan maya olarak ayırıp kullanabiliriz.

com-7liuzrid5okjbzu643go.jpg

Ö

benim tespit ettiğim kapsüller içinde en kalitelisi solgar multibillion ve probien markalarına ait.

F

Probien bana hiçbir etki yapmadı. Solgarın fiyatı nekadardı.

Tuna Mehdi 3 yıl

probien i sabah 1 aksa 1 kapsul şeklinde kullandınız mı, solgar 100 tl civarı - 60 kapsul

Ferhat Inallar 3 yıl

Sabah 1 öğlen 1 aldım akşam almadım. Teşekkürler solgarıda bi deneyelim.

Tuna Mehdi 3 yıl

Ben size ersağ tabsiye ederim yoğurdumu bile onunla mayalıyorum kızıma yediriyorum henüz 1 bucuk yasında

D

com-gnw82u3mdgp0zrxm0cip.jpg

görsel materyal
M

Mükemmell ya

Duygu Çömlek 3 yıl

Ürün içeriğini de yazarmısınız

Abdullah Miklobik 3 yıl

Probiyotikleri yakından tanıyalım! Günlük beslenmenize doğal probiyotikleri ekleyerek, mide ve bağırsak sorunlarını önleyebilir, sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Doğada iki tür bakteri vardır. Bunlardan ilki; hastalıklara neden olan ve insan sağlığını bozan patojen bakterilerdir, ikinci grup ise; sindirim sistemimizin düzgün çalışmasını sağlayan yararlı bakterilerdir. Bakteriler derimiz dahil olmak üzere etrafımızdaki her yerdedir. Yararlı bakteriler ise, bağırsaklarımızda yaşarlar ve sindirim sürecine yardımcı olurlar. Aslında bağarsağımızdaki yararlı bakteriler olmadan besinlerin sindirimini gerçekleştiremeyiz. Antibiyotiklerin sık sık ve yüksek miktarda kullanılması patojen bakterileri öldürürken, yararlı bakterileri de öldürür. Bu durum çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Doğal probiyotik gıdalar sindirim sağlığının korunmasına yardımcı olur. Probiyotik gıdalar, sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan canlı mikroorganizmaları içeren gıdalardır. Probiyotik kelimesi “yaşam için iyi” anlamına gelir. Antibiyotikler ve diğer bazı ilaçlar hastalığa neden olanlarla birlikte yararlı bakterileri de yok ederler. Aşırı işlenmiş gıdaların tüketimi veya fiberden zengin olmayan bir diyet vücudunuzdaki probiyotiklerin azalmasına neden olabilir. Uzun süreli ishal ve stres vücuttaki probiyotik bakterileri yok edebilir. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı da probiyotik bakterilerin azalmasına ve sindirim sisteminin bozulmasına neden olur. *Probiyotik gıdaların sağlığa faydaları: Bifidus regularis, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus ve laktik asit bakterileri doğal olarak bağırsakta bulunan yararlı bakterilerin en yaygın çeşitleridir. Bu bakteriler, vücut içindeki zararlı bakterilerin çoğalmasını durdurmaya yardım eder. Ayrıca ishal, mide rahatsızlığı, şişkinlik, gaz, hazımsızlık, irritabl barsak sendromu ve diğer bağırsak sorunları önlemeye yardımcı olurlar. Yararlı bakteriler gastrointestinal enfeksiyonları önleyerek sindirim sistemini özellikle de bağırsakları sağlıklı tutarlar. Probiyotikler, hastalık sonrası hızlı iyileşmeyi sağlarlar. Bunlar mantar enfeksiyonlarının belirli türleri için büyük iş yaparlar. Önemli ölçüde alerjik reaksiyon riskini azaltırlar ve aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonlarının gelişme riskini düşürürler. İdrar yolu enfeksiyonlarıyla mücadele etmeye yardımcı olurlar. Probiyotik bakteriler içeren gıdalar, yiyeceklerdeki vitamin ve minerallerin emilimini arttırır. Probiyotik mikroorganizmaların düzenli tüketimi kabızlık, kolit, gastroenterit, enfeksiyon, ishal, gaz, laktoz intoleransı, kötü sindirim ve özellikle kolon kanseri gibi çeşitli sağlık koşullarını önlemeye yardımcı olur. Probiyotik kullanımı mesane kanseri riskini azaltmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Probiyotikler bağışıklık sistemini güçlendirmeye de yardımcı olurlar. Probiyotik kullanımı çocuklardaki egzama belirtilerini azaltmaya yada önlemeye de yardımcıdır. ALINTIDIR...

Meriç Çıkın 3 yıl

Antibiyotiklere bağlı ishaller. İrritabl barsak sendromunun neden olduğu ishallerde ve hastalık belirtilerinin hafifletilmesinde yararlıdır. Allerji ve otoimmün hastalıkları olanlarda yararlı olabileceğinden kullanılmalıdır. Zayıflama içinde kullanılabilir bağırsakdaki yararlı bakterilerin sayısını çoğaltarak zararlı bakterilerin sayısını düşürür. Genel olarak bağırsak sağlığı ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar..

Duygu Çömlek 3 yıl

Evet duygu hanim cok dogru yazmissiniz

Meriç Çıkın 3 yıl

PROBİYOTİK İLE YOĞURT YAPIMI

1 litre kaynamış ve soğumaya bırakılmış süte 2 kapsül probiyotik takviye boşaltıp ayrıca 1 çay kaşığı yoğurt ekliyoruz. Üzerini kapatıyoruz. 4 -5 saat gibi sürede açıyoruz. İçerisinde 10 adet farklı bakteri de içeren ve aynı zamanda prebiyotik bakteri de içeren bir yoğurt elde ediyoruz. Afiyet olsun..

Ve her yoğurt yapışımızda yeniden probiyotik takviye eklemiyoruz .

Birkaç defa yaptığımız yoğurttan maya olarak ayırıp kullanabiliriz.

M

Gerçekten muhteşemm

Duygu Çömlek 3 yıl

Evet duygu hanim inanninki cok faydali

Meriç Çıkın 3 yıl

Kesinlikle Meriç Çıkın ben kullanıyorum çocuğuma bile yediriyorum

Duygu Çömlek 3 yıl

Probiyotik icin sadece kefir kullanin efendim.

E

Laktoz var

Tuna Mehdi 3 yıl

Laktozsuz sut alip tekrar mayalayin kefirle

Ebru Kemali 3 yıl

Olmuyor kesik gibi oluyor çok denedim

Tuna Mehdi 3 yıl

Oğlum bunu kullanıyor,

com-lx950gclaabpvsy05yg7.jpg

Gül Hascelik 3 yıl

LR 12 , ye bakın onada bi bakın. 12 PROBİotik içerir

Gül Hascelik 3 yıl

Var bitkisel probiyotik ben kullanıyorum ve k faydasını gördüm. Tavsıye ederim

Ü

Vücudunun iç ve dış candidası yani mantarı hastalığı olmayan kişi, kefir içebilir, mantarı olana kefir iyi gelmez, çünkü iyii PROBİotik bakteri olanS. Bulgaris aynı zamanda Maya içeriyor, kefir kımız sirke, kambu çayı

G

Biraz daha açıklar mısınız. Kefirdeki yüzlerce çeşit mikroorganizma içinde candida kefirde vardır onu biliyorum. Bağırsaklarda da candida albicans yaşıyor. Yani siz bunlar birbirini tetikleyip zehirlenme belirtileri yapıyor mu demek istiyorsunuz. Peki normal süt içincede aynı belirtiler oluyor bunu yapan yani laktoz intöleransı oluşturan yine candida albicans mıdır.

Tuna Mehdi 3 yıl

Mantar hastalığı olan kişi kefir, sirke kımız yasak, S. Bulgaris PROBİotik yararlı ama maya da içeriyor, bu ürünlerde maya içerdiği içinde mantar hastalığı olan için iyi gelmiyor... PROBİotik yoğurt, kambiotik yoğurt, kapsül kullanmalı. ____ha mantarı yoksa kefir içilsin yararlı...

Gül Hascelik 3 yıl

Mantar bağışıklık sistemini için zararlı, mantar başka hastalıklara da sebebiyet veriyor.

Gül Hascelik 3 yıl

Laktoz intoralansı olanL, paracasei, casai yadaL. Acidophilus adında PROBİotik almalı.

Gül Hascelik 3 yıl

com-qkpgsupw0uq3hue0gh4f.jpg

Gül Hascelik 3 yıl

Bir porsiyon.. Lahana turşusunda veya 1 bardak lahana turşu suyunda 12 milyar probiyotik var.. Google amcaya sorabilirsiniz..

F

Ev yapımı veya fermantasyon ile yapılmış ve pastörize edilmemiş olması gerekli. Turşuları lactobacillus plantarum olgunlaştırır çok yararlıdır. Malesef hazır turşular fermente olmadan ve pastörize edilerek kavanozlandığı için hiç probiyotik içermiyor sadece bir miktar prebiyotik alabilirsiniz bu turşulardan.

Tuna Mehdi 3 yıl

Normal evde mayaladiginiz yogudu probiyotik icin iki litre sute bir poset mafloru mayalik yogurdun içinde çarpıp dökün. Altı saat sonra açın. Bu bana yetiyor ayrıca hap kullanmıyorum. Ama kendi mayaladigim kefiri ve mayaladigim yogurdun suyunu süzüp her sabah iciyorum. Kanser hastasıyım ve bu yaptıklarım doktor tavsiyesi

M

Allah şifa versin.. Hazır tablet hiç önermedilermi

Tuna Mehdi 3 yıl

Evet turşusu çok önemli. Şimdi tam turşu kurma zamanı. Çok büyük kavonozlar olmamak üzere tursular kurun. Hergün bir porsiyon turşu ve bir porsiyon kemik suyu veya paça suyuna çorba icin

M

Hayır. Dr adı yazabiliyormuyuz bilmiyorum ama Omega Zerdecal Brokoli hap olarak aliyorum.

M