Ekmek yemeyi bırakınca şeker düşür mi?

2 yıldan beri açlık şekerim 250 den aşağı düşmüyordu. 27 aralık 2016 tarihinden itibaren Ekmeğin her türünü yemeyi kestim. Şimdi tokluk şekerim en fazla 120 çıkıyor.

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
35
35 CEVAP

Zeytin yaprağı Çayı iç yapılışı 14 adet zeytin yaprağı bir dilim limon kaynat cay gibi iç faydasını görürsün inşallah

S

İçiyorum zaten teşekkürler

A

Bende 1 yil önce ekmegi kestim. Hatta pilav patates pirinc bulgur hepsini kestim.

B

Sadece ekmeği mi kestin hocam

C

Rafine un, rafine şeker, patates, pirinç, mısır ve tabii ki endüstriyel olarak üretilen her türlü şeker ve benzerlerini de %3-5 e kadar kadar düşürdük. Kendiliğinden şeker içeren meyveleri ise yarıya düşürdük.

İbrahim Serbes 6 yıl

Antidepresanlar dan nasıl kurtulurum hocam?

Cem Edz 6 yıl

Bende acikinca bulantı ve başım da sersemlik hissediyorum acaba şeker mi var bilmiyorum

C

Teşekkür ederim anti depresan kullanıyorum o mu düşürür bilemiyorum. Lakin ilginç olan şu ramazan da hiç bu hal olmuyor o kadar aç kalmaya rağmen.

Cem Edz 6 yıl

Bende ramazan evvelide vardı böyle saat 18 gibi bi baygınlık derecesinde halsizlik acikma hali sersemlik vs hatta kan testi yaptırdım açlık için 115 çıktı doktor normal dedi

Cem Edz 6 yıl

Ramazana girdik valla hepsi kayboldu sonra tekrar başladı

Cem Edz 6 yıl

Cem Edz kardeş oruca devam o zaman. Hem ibadet hem sağlık için.

Tuncay Çevrim 6 yıl

Açlık 115 normal mi peki

Cem Edz 6 yıl

Ekmek şeker pirinç bunları kestim

A

Asıl fırlayan beyaz un ve pilav

E

Açlık şekerim ekmek ve şeker ve karbonhidratı kestikten sonra 94 ten 70 e düşmüş bu tecrübe de benden olsun.. Canan hocaya göre açlık şekeri 5 in üzerinde olanlar ekmek yiyebilirler Öyle birini henüz tanımadı kimse sanırım

F

Aclık şekeri başka, açlık insülini başka birşey. Canan hocanın kastettiği açlık insülinidir ve 5 in altında olmalıdır der.

Cevher Halid 6 yıl

O açlık şekeri değildir fatma hanım ha1c yani 3 aylık ortalalama. 6 nın üstü tehlikedr ve 4.5 ile 6 arası normal

Gülay Altindis 6 yıl

Açıklamalar için teşekkür ederim zaten bir gariplik vardı o rakamda

Fatma Parlo 6 yıl

HbA1c'nin 5 olması ideal değerdir.

İbrahim Serbes 6 yıl

9 dilim ekmek le devam ediyor saniz daha yüksek şeker e sahip olma olasılığı yüksek bunu bilin. Şeker hastalığı nini sebebi de bu yeni buğday larin yapmış olduğu yan etkileri ni bilmeyen diyetisyenlerdir. Tum tahil lar ve pirinç bulgur seker ve nişasta bulunan patates de yenemez. Kesinlikle yasaktır. Meyve de dahil olmak üzere. Şeker hastalığı nın ne olduğunu da tam belirteyim kanda dolaşan şeker kristali dir damarları ince ince jilet bıçağı gibi keser damar zarar verir eğer ekmek yemeye devam ederseniz kolesterol problemi de otomatik olarak yaşarsınız.

Z

Ayrıca bu 9 dilim ekmek de tam olarak karbonhidrat. Acaba o diyetisyen ekmeğe ne adı vermiş ???

Z

Evet şeker iniz var ve şu an dan itibaren başlar saniz ekmek yemezseniz daha fazla artmaz

Z

Kanda sınır 100 ve üzerine cikarsa

Z

Potansiyel i geçmiş oluyor ve şeker var demektir .

Z

Tamam siz ekmeği bırakıp pirinç patates şeker ve bulgur dahil yemeye ceksiniz meyve de yok et de yok

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Bol sebze çiğ olarak salatası veya az pişmiş olacak sabah lari yumurta ile doyacaksiniz zeytin vs günde enaz 1 saat de yürüyüş ..

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Zeynep Şenkurt Et var ama nasıl tüketildiği önemlidir. Bir de etin kaynağı olan hayvanın merada otlayarak beslenmiş olması önemlidir.

İbrahim Serbes 6 yıl

Hocam bunu ben de cok iyi biliyorum fakat bizler sehirdeyiz ve kimse yedigi etden emin degil ve ben de busebeple yemiyorum daha cok deniz baiigi yemeya calisiyorum bir de cogu hasta lar henuz mide enzimleri ve asit ayarlamasi yapmaz ise hazimsizlik yasiyorlar sekerde bu cok onemli hafif yemek ama doyana kadar yenmesi 2 ogun gayet iyi bir cozum

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Ekmek yenmezse nasıl doyulur kahvaltıda

F

Yumurta ile doyuluyor her gün bir tane daha kırın doymaz iseniz 21 gün sonra azaltıyor ve 2 yumurta yeterli oluyor. Önce leri 4 e kadar yiyordum şimdi 2 yeterli geliyor ve çok uzun tok kalıyorum yanında mutlaka zeytin ve maydanoz gibi şeyleri de yiyin B12 emilimi ni sağlar .

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Ekmek yemeden daha guzel doyuluyor ve daha gec acikiyor insan

S

Hic yememek en iyisi

S

Tüm şifalar açlıkta, tüm hastalıklarda fazla yemekte, bu bizim kulturümüzde var zaten, biz kendi kültürümüzü unuttuk bu yüzden bu haldeyiz

H

Tamamen açlığı bir seker hastası yapamaz bunun sonu düşük şeker le koma ya girer. Bu yüzden de sadece normal olan şeker ve tansiyonu olmayan lar açlık orucu tutabilir .

Z

Şeker den tabi ki de. Bakın yediginiz bir dilim ekmek beyinde bağımlılık yapıyor ve size bir uyuşturucu etkisi yapıyor bunu yaparken de yer yemez kan şekeri niz aniden yükseliyor ve tekrar düşüyor siz yine açlık hissediyorum diye bir daha yiyorsunuz ve doymam diyor sunuz. Bunun türkçe si bu
Hasta ya direk t şunu yap bunu yap yeme diyen bir doktor hizmeti olmadigi icin hastanelerde size de inandırıcı gelmiyor. Ama bunu artık herkes söylüyor. Ekmek zehir ve siz vaz geçin ce anlayacaksınız .

Z

Kilo zaten zor alir şeker hastalığı olanlar biraz harekete de bağlı dır. Troide bakıldı mi ?

Z

Cok iyi tek yapacaginiz nişasta li ve unlu sekerli gıdalar a dikkat edip meyve yememek

Z

O da yokkk

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Sehriye bile yok nişasta li unlu yuaf bulgur pirinç patates unlu yapıldı ise tarhana çorbası bile yok .

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Sadece kuru fasulye nohut mercimek ve sebzeler ve balik koy tavuğu ve kuzu. Eti

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Öğün aralarınızı uzatıp 3 lt su içerseniz düzene girer. Ara ara himalaya tuzu emmenizi tavsiye ederim. özellikle yemek öncesi ve sonrası

E

Her ikisi içinde Vücudunuzda çarpıntı olduğuna göre sodyum potasyum eksikliği vardır. Bunu en iyi tuzdan alırsınuz. Organlarınızın stresten kurtulnası için ise oksijene ihtiyacınız var. Bunu en iyi tyzlu su organlara taşıyarak hücrelere oksijen gitmesini sağlar. 1 hafta ilaçsız deneyin siz bile şaşıracaksınuz sonuca. Aksi halde ömür boyu ilaçlara mahkum kalacaksınız

Elif Cenk 6 yıl

Rabbim acilen ve kamilrn şifa versin. Ayrıca D vit eksikliğinin ritim bozukluğu yapatığı bilinir. Bir de ona baktırmanızı tavsiye ederim. Tuzlu su size şifa olur inş

Elif Cenk 6 yıl

İlaç ne ?

Z

Faydasi varsa devam edin için ama yan etkileri oldu ise Dr a sorun tekrar. Uzun süre diyet yaptınız mı ?

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Anladım o zaman devam edin

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Ama ekmeği bırakın da gidin tansiyon da ekmek den bunu bilin. Geçmiş olsun.

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Troid hastası nasıl zayıflar!

Mehmet Tamaz 6 yıl

Ekmek siz sekersiz ve sporla verebilir. Taze zencefil de metabolizmayi hizlandiracagi icin de kullanirsa cok iyi olur .

Zeynep Şenkurt 6 yıl

Tebrik ederim Abdullah Kırtepe bey; yiyecek & içeceklerinizle sumak ve tarçın da tüketmeyi de unutmayınız naçizane malûmatımdır;)

B

Teşekkür ederim Bayram bey zeytin yaprağı çayının içine tarçın atıp demliyorum.

Abdullah Kırtepe 6 yıl

Zeytin yaprağı da diyecektim, ama insanlarımıza angarya iş gibi geliyor maaleseftir ki? Yalnız naçizane temiz bir yörenin yaprakları olsun, zira hava kirliliğine maruz kalmamış yaprak olmalıdır... Bilginize:)

Bayram Asel 6 yıl

Sırf sağlığım için Edremit Altınoluk'a tayin istedim. Oranın zeytin yaprağını kullanıyorum.

Abdullah Kırtepe 6 yıl

Harika:)

Bayram Asel 6 yıl

Ben çok az ekmek yiyen biriyim ve pirinç pilavı son 5 yıldır yiyorum ve sadece 2 veya 3 kasik o da haftada 1.. Mümkün olduğu kadar hatta fazlasıyla hep yürürum yazları 1 saat yüzerim şeker bende 105 çıktı birde her iki kolesterol de yüksek çıktı..

N

Nesrin Sunar hanım. Onu da yemeyin. Hba1c ve insülin direncine de baktirin.

Tuncay Kadioglu 6 yıl

Baktir dim 5.5 çıktı

Nesrin Sunar 6 yıl

Bu arada kepekli pirinç yiyorum az da olsa beyaz değil

Nesrin Sunar 6 yıl

Açlık 95 tokluk 94 normal mi???

N

Bir detay daha yazmakla mükellefim: Pirinç pilavı pankreas başta olmak üzere karaciğerimizi zorlar ve de sindirimi zordur; bilhassa bulgur pilavını tercih edelim! Naçizane malûmat:)

B

Tüm tatlıları, pasta börekleri, bir sene meyveleri yemeyi bırakın, günde en az 10 km tempolu yürüyün, koşanlar koşsun, bir senede en az 20 kilo verin. Akşam yemeğinden sonra da kesinlikle hiç bir şey yemeyin, ne şeker kalıyor ne hastalık. Olan bacaklara eklemlere oluyor oda yorgunluktan. Ben Şekerde 470 gördüm uç ayda iğneyi hapı bıraktım. Şu an tokluk 108
Koş koş koş. Koşamıyorsan yürü yürü yürü. Birde boğazını terbiye ettin mi gelsin ilaçsız hayat...

M

Çok az tüketmekle beraber kepekli pirinç ve ekşimaya ekmek de mi dahil bu listeye..

N

Kepekli pirinç ve her yönüyle eski usülle üretilen ekmek, sağlıklıdır. Ama ben yaklaşık 2 yıldır hiç ekmek yemediğim için artık buna da gerek duymuyor ve eksikliğini de yaşamıyorum.

İbrahim Serbes 6 yıl

Bir ara bende hiç yemiyordum 1 yıl ağzıma sürmedim.. Ama çok yoğun çalışıyordum yemeğe vakit yoktu çoğu zaman şirkete gelen yemeğin yanındaki ekmek sorunluydu ağzıma surmemistim.. Şimdi evdeyim sürekli bir kek börek yarışı var evde ... Birazini yiyip kalanı dagitiyorum artık..

Nesrin Sunar 6 yıl

Nesrin Sunar Bence kimseye de dağıtmayın.

İbrahim Serbes 6 yıl

herkese 1 dilim fazla yok dağıtım da.. Alıştı bekliyorlar malesef istek almaya başladım bile sanırım satış yapıcam bu yaz da..

Nesrin Sunar 6 yıl

Benim oğlum insülin iğnesi kullanıyordu Canan karatayın tedavisi ile iğne dahil hiç bir ilaç kullanmıyor normal hayata geçti yiyecek tolerans testi ile dokunan allerji yapan yiyecekler tespit edildi bunlar hayatından şimdilik çıkarıldı Zaman'la tekrar yiyecek bu arada vitaminleri var kimyasal deterjanları hayatımızdan cıkardık dr kontrolünde Zaman'la şeker i normale döndü

R

Kahvaltida yediğimiz ev reçelleri şekeri yükseltir mi

N

Bu arada annem caya seker atar ev reçeli yer meyve yer seker yok biraz da bünye sanırım

Nazan Özçiftçi 6 yıl

Yürüyordur o.. Maşallah

Nesrin Sunar 6 yıl

Evet kolesterol troid de yok

Nazan Özçiftçi 6 yıl

Ne yersen ye ama yürü sonuç bu

Nesrin Sunar 6 yıl

O yürümez ki hep evde

Nazan Özçiftçi 6 yıl

İçinde seker varsa tabii Nesrin Sunar

N

Ev reçeli glukoz değil en azından

N

Haklisin Nesrin Sunar ama seker sonuçta

N

N'olacak o reçeller

Nesrin Sunar 6 yıl

Yenecek veya yedirilecek

Nazan Özçiftçi 6 yıl

Azar azar

Nesrin Sunar 6 yıl

Aynen

Nazan Özçiftçi 6 yıl

Keklere koyucam reçel suyunu

Nesrin Sunar 6 yıl

Ben de eve ekmek almıyorum ama bazen börek çörek yiyorum yinde de daha iyiymm...

N

Nesli hanm keyifli mutlu huzurlu sevinçle sizi iyi hissettirecek hiçbirşeyin zararı olmaz

Harun Beyazdilek 6 yıl

Tabiki her şeyin fazlası zarar kimyasallardan, doğal olmayan yiyeceklerden uzak durun yaterli sağlıkla

Harun Beyazdilek 6 yıl