Sütten elde edilen kaymak kilo vermeye yardımcı olabilir mi?

Kilo vermekte kaymağı(sütten elde edilen) da mı öneriyorsunuz?

- Evet 1 öğünde 1 paket kaymak (150 gr) yerim. Yanında 1 çay bardağı zeytinyağı ( salatada) ve 100-150 gr da tereyağı ( 5 yumurta pişirirken). Bu benim tipik kahvaltımdır. Tabii bol zeytin, yeşillik vs. De var. 10 sene önce kaymaklı ekmek kadayıfının kaymağını yemezdim (zararlı diye),tatlısını da enerji versin diye yerdim. O zamanlar bu beslenmeyi duymamış olsaydım şimdi tip 2 şeker hastası olmuştum.
-Ayrıca bu şekilde besleneli ( günde 8-10 yumurtalı) 10 yıl oldu. Başlarda İHE’nin organik tam buğday ekmeğinden yiyordum 2-3 dilim. Sonra o da bitti. 58 yaşındayım. Trigliserid 50, HDL 80. Çekap doktorları diyecek bir şey bulamıyor. ( detaylı sorular sonunda bana bu beslenmenin zararlı olduğunu söylüyorlar ama değerlerimin açıklamasını yapamıyorlar. Çünkü onlara ( tipik batı tıbbı) sağlık ve gıda ilişkisi öğretilmemiş.

İbrahim Serbes
İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Ayrıca seyrek spor yaptığım halde kilom yıllardır değişmiyor. Ama hareket hayatımdan eksik değil. Yılda 1 kere falan sırıkla yüksek atlamada ülkemi temsil ediyorum. Bu Beslenme sayesinde 35 yıl sonra gençlikteki sporuma geri döndüm.

Gürsel Williams
G

Kutlamaktan başka bir hareket lüzumsuzluk olur.

İbrahim Serbes
İ

Teşekkür ederim İbrahim bey. Sizin çabalarınızı da hepimiz takdir ediyoruz.

Gürsel Williams 1 yıl

Bunları herkese iyi örnek olsun diye yazıyorum. Övünmek gibi algılanmasın lütfen. Bilinçli ve sağlıklı beslenen herkes bir şekilde bu durumlara gelebilir. Dogmaları kırmak lazım.

Gürsel Williams
G

Kesinlikle.

İbrahim Serbes 1 yıl

Karatay tarzı beslenme mi bu

Figen Güldoğan 1 yıl

Figen Güldoğan evet. Karatay zaten diyor bunu ben bulmadım diye. Paleo/ Atkins/ Ketojenik beslenme genelde benzer şekilleri.

Gürsel Williams 1 yıl

Şimdiki doktorlar doktor değil paytar

Aytekin Ekemen
A

Ne kadar saygısızca bir yorum. Gitmeyin o zaman doktora. Paytar dediğiniz de veteriner ve onlar da çok değerli. Ne biçim insansınız? Muhtaç olmanın ne demek olduğunu başınıza gelince anlarsınız.

Iffet Kocar 1 yıl

Ekmek yok galiba beslenmenizde. Diger öğünlerinizde ne yiyorsunuz. 1 günlük ornek menü yazar mısınız?

Gülşen Göçerler
G

İlk öğünüm öğleden sonra. Kocaman kase yeşillik,(roka, maydanoz, domates, kapya biber vb. Dereotu, brokoli) beyaz (tulum vs) peynir, ( eski kaşar) bol zeytin, bol bol zeytinyağı, kendi yapımım elma sirkesi, limon, çöre(k) otu, fesleğen vs. Den oluşan salata. Yanında 4-5 yumurta.

Gürsel Williams 1 yıl

Ara öğün yok. Ama şekersiz içecekler mümkün. Hindistan cevizi yağlı kahve, çay. Akşam sadece tek tabak bir yemek. Hellim kızartmalı shitake/ kayın mantarlı ( bol tereyağlı). Bazen bunların üstüne 3-4 yumurta kırar yerim. Bazen kemik suyu çorbası, köfte, balık, sebze yemekleri (tek tabak ) olabilir. Yatmadan 3-4 saat önce yemeği bırakıyorum. Ertesi gün öğleden sonra yediğimde 16-17 saatlik bir boş mide oluyor. Ama acıkma yok. Hatta bu aç karına 100 km Bisiklete binsem halsizlik olmuyor. Az öğün, bol miktar, ama yağdan kaçınmadan besleniyorum.

Gürsel Williams 1 yıl

Teşekkürler. Ben kendime göre ayarlarım. Sistemi kavradim. Sabah kahvaltı yapmam gerek tansiyon ilacı için. Bir de mide problemi var. Endeskopi yapılacak.

Gülşen Göçerler 1 yıl

Listeye kuru baklagiller. Kuru fasulye nohut mercimek eklenebilir mı?

Gülşen Göçerler 1 yıl

Süpersiniz

Sibel Caba 1 yıl

Tebrikler. . .

Haluk Zarplı
H