Sütten elde edilen kaymak kilo vermeye yardımcı olabilir mi?

Kilo vermekte kaymağı(sütten elde edilen) da mı öneriyorsunuz?

- Evet 1 öğünde 1 paket kaymak (150 gr) yerim. Yanında 1 çay bardağı zeytinyağı ( salatada) ve 100-150 gr da tereyağı ( 5 yumurta pişirirken). Bu benim tipik kahvaltımdır. Tabii bol zeytin, yeşillik vs. De var. 10 sene önce kaymaklı ekmek kadayıfının kaymağını yemezdim (zararlı diye),tatlısını da enerji versin diye yerdim. O zamanlar bu beslenmeyi duymamış olsaydım şimdi tip 2 şeker hastası olmuştum.
-Ayrıca bu şekilde besleneli ( günde 8-10 yumurtalı) 10 yıl oldu. Başlarda İHE’nin organik tam buğday ekmeğinden yiyordum 2-3 dilim. Sonra o da bitti. 58 yaşındayım. Trigliserid 50, HDL 80. Çekap doktorları diyecek bir şey bulamıyor. ( detaylı sorular sonunda bana bu beslenmenin zararlı olduğunu söylüyorlar ama değerlerimin açıklamasını yapamıyorlar. Çünkü onlara ( tipik batı tıbbı) sağlık ve gıda ilişkisi öğretilmemiş.

İbrahim Serbes
İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

Ayrıca seyrek spor yaptığım halde kilom yıllardır değişmiyor. Ama hareket hayatımdan eksik değil. Yılda 1 kere falan sırıkla yüksek atlamada ülkemi temsil ediyorum. Bu Beslenme sayesinde 35 yıl sonra gençlikteki sporuma geri döndüm.

Gürsel Williams
G

Kutlamaktan başka bir hareket lüzumsuzluk olur.

İbrahim Serbes
İ

Teşekkür ederim İbrahim bey. Sizin çabalarınızı da hepimiz takdir ediyoruz.

Gürsel Williams 10 ay

Bunları herkese iyi örnek olsun diye yazıyorum. Övünmek gibi algılanmasın lütfen. Bilinçli ve sağlıklı beslenen herkes bir şekilde bu durumlara gelebilir. Dogmaları kırmak lazım.

Gürsel Williams
G

Kesinlikle.

İbrahim Serbes 10 ay

Karatay tarzı beslenme mi bu

Figen Güldoğan 10 ay

Figen Güldoğan evet. Karatay zaten diyor bunu ben bulmadım diye. Paleo/ Atkins/ Ketojenik beslenme genelde benzer şekilleri.

Gürsel Williams 10 ay

Şimdiki doktorlar doktor değil paytar

Aytekin Ekemen
A

Ne kadar saygısızca bir yorum. Gitmeyin o zaman doktora. Paytar dediğiniz de veteriner ve onlar da çok değerli. Ne biçim insansınız? Muhtaç olmanın ne demek olduğunu başınıza gelince anlarsınız.

Iffet Kocar 10 ay

Ekmek yok galiba beslenmenizde. Diger öğünlerinizde ne yiyorsunuz. 1 günlük ornek menü yazar mısınız?

Gülşen Göçerler
G

İlk öğünüm öğleden sonra. Kocaman kase yeşillik,(roka, maydanoz, domates, kapya biber vb. Dereotu, brokoli) beyaz (tulum vs) peynir, ( eski kaşar) bol zeytin, bol bol zeytinyağı, kendi yapımım elma sirkesi, limon, çöre(k) otu, fesleğen vs. Den oluşan salata. Yanında 4-5 yumurta.

Gürsel Williams 10 ay

Ara öğün yok. Ama şekersiz içecekler mümkün. Hindistan cevizi yağlı kahve, çay. Akşam sadece tek tabak bir yemek. Hellim kızartmalı shitake/ kayın mantarlı ( bol tereyağlı). Bazen bunların üstüne 3-4 yumurta kırar yerim. Bazen kemik suyu çorbası, köfte, balık, sebze yemekleri (tek tabak ) olabilir. Yatmadan 3-4 saat önce yemeği bırakıyorum. Ertesi gün öğleden sonra yediğimde 16-17 saatlik bir boş mide oluyor. Ama acıkma yok. Hatta bu aç karına 100 km Bisiklete binsem halsizlik olmuyor. Az öğün, bol miktar, ama yağdan kaçınmadan besleniyorum.

Gürsel Williams 10 ay

Teşekkürler. Ben kendime göre ayarlarım. Sistemi kavradim. Sabah kahvaltı yapmam gerek tansiyon ilacı için. Bir de mide problemi var. Endeskopi yapılacak.

Gülşen Göçerler 10 ay

Listeye kuru baklagiller. Kuru fasulye nohut mercimek eklenebilir mı?

Gülşen Göçerler 10 ay

Süpersiniz

Sibel Caba 10 ay

Tebrikler. . .

Haluk Zarplı
H