Ne yaparsam yapayım sigarayı bırakamıyorum?

Arkadaşlar sigara benim sorunum bırakmam gerek ama tüm çabalarım sonuçsuz kalıyor

A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
73
73 CEVAP

ALO 171 i arayarak ilinizdeki poliklinikleri öğrenebilirsiniz

S

beyninizde bitirmediginiz sürece hiç bişey etkili olmaz

İ

Bende emre üstünucari tavsiye ederim, motive edici yöntemlerle çok güzel öneriler veriyor

A

Bende biraktim 6 ay sonra tekrar basladim. Zararli oldugunu bile bile iciyorum. Bu zikkimi gecen gun mutfakta sigara icerken kizim gordu. Geldi sarildi anne sigara icme erkenden olmeni istemiyorum dedi. Sarildi agladi. Denemedigim yontem kalmadi. Birakamiyorum.

N

benim naçizane fikrim: Havuclari ince cubuk gibi kesin bir kutu olur kapaklı bir kap olur hatta sigara kutusu bile olur aklınıza sigara geldikçe alın yiyin yine sigara aklınıza geldikçe 1 su bardagi su için bulmaca çözün yürüyüş yapın vs vs

M

Evet bende bir içici olarak şunu söyleyebilirim önce kafada bırakmak gerek önce siz diceksiniz ben bu sigarayı bırakıcam ve ona göre adapte olucaksınız inşlh bırakırsın yeterki isteyin

S

tekumut diye bi ürün kullanıyorum bende işimi çok kolaylaştırdı. 6.günüm bugun tek sigara içmedim

H

benim abim tiryaki olmuştu senin derdin ne içme zikkimi dedik evlendirin içmeyim dedi kız bulduk evlendi 15 senedir içmiyor

M

beynin Karar verince bırakıyorsun 35sene içdim o zıkkımı asdım kuua hastasıyım şimdi zararın neresinden dönersen Kardır sağlıklı günler dilerim

G

bir vaatte bulunun kendinize zor olsun başarınca kesin vazgeçin o pislikten misal abim

M

Sigara hem biyolojik hemde psikolojik bağımlılık yapar.. Öncelikle kafan da bitirmelisin ki biyolojik bağımlılık en fazla bir ay zorlar ama katlanır insan.. İrade meselesi

Y

Hastaneye git onkoloji ve göğüs hastalıkları nı gez haftada iki gün mutlaka uğra Özakman bırakırsın

S

Siz ciğerleriniz yerine belinize bağlı bir çanta taşımak isterseniz bırakmayın
Ama yok istemem diyorsanız
Bırakın...

S

Ben paketi konteynira atıp istemiyorum seni demistim 10 yıl aralıksız günde 2 paket e yakın icerken

Gaye Erarabaci 2 yıl

Champix ile başarabilirsiniz

A

35 sene ictim bir gun izmarit dolu agzi kapali copun kokusu beni kendime getirdi. Bu cop boyle kokuyrs icim nasil kokuyordur, dedim ve gercekten igrendim ve ok gunden sonra beynim biakmaya programlandi, 3 a ay sonra biraktim, 11 yil oldu. Hic yardim almadim kokay olmadi ama oldu Karar ver ce uygula bu kadar.

S

İnşallah bırakırım ne demeliyim başka

A

sigarasız yaşayamayan kuzenim Allen Carr'ın merkezinden aldığı 1 seans ile bir günde bıraktı, araştırın derim.

B

Bıraktıktan sonraki sùredir iyice anlar, sindirirsenz daha kolay olur. Defalarca bırakıp başlamış, sonunda bırakmış bir kişiyim. ßunlara dikkat edin
.Yılmadan usanmadan kafanızda bırakma fikrini besleyin.
.Takviye herhangi bir şeye bel bağlamayın.
.Yoksunluk aylarca sùrecek, öyle Bilmem kaç saatte biter diyenlere inanmayın. Ama başa çıkılamayacak bir yoksunluk değil.ùzulmeyin
.Kafanızda ayrılan
.Bıraktıktan sonra hiç bir şey sizi ona götüremesin, bunu da kafanızda halledin
Hepsi bu kadar. Kolay gelsin

N

Feslegen taze tuketin

T

Birakcam de birak Kardesim.

K

Bir de neleri denediğinizi yazın da yorumlar bu kadar uzamasın.

A

champix kullan 3 ay da bırakırsın

Z

Bu ilac bazi insanlarda kalici hasar birakiyor... Bence bu ilaci kullanacaksa sigara daha iyi icmeye devam etsin... İlacin acisi sonradan cikiyor

Durukan Ihtiyar 2 yıl

Allen carr a gitsin

Durukan Ihtiyar 2 yıl

Benim komşu m ve 10 arkadaşı Ankara'da Allen car yöntemiyle sigarayı bıraktılar

F

Bırakmak isteyen bırakır net istemek gerek emin olmak insan kafaya bişey koydumu yapabilecek bir varlik

N

bisey daha geldi aklıma..... Simdi diyelim bıraktınız arkadaşlarınız iciyorsa ne olacak nefis mücadelesi ortamları değiştirin bunları da düşünün kaba bi tabirle :"Yeşilaycıyım oğlum gelemem yanına sen de bırak koçum "deyin (bence tabi)

M

Kardesim kalp krizi gecirdim ve hastanede biraktim olmek ve kaliteli yasamak icin birak

C

elektronik sigarayı tavsiye ederim

U

Çok deneyen oldu çevremde, bırakamadı, ciğere şu toplama riski varmış. Tekumut kesin çözüm

Halil Istık 2 yıl

Elektronik sigarada her halt var onu kullanacaksa sigaraya devam etsin...

Durukan Ihtiyar 2 yıl

Halil Istık Muhtemelen nikotin miktarı az gelmiştir. Günde kaç paket sigara içiliyorsa ona göre nikotinli sıvı kullanılması lazım.

Umit Mila 2 yıl

Durukan Ihtiyar Sigara üreticilerinin propagandasına kanmamanızı ve iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Umit Mila 2 yıl

2008 yılına kadar günde 2 paketten fazla sigara içiyordum, bronşlarım %35 kapandı. Doktor bırak dedi ama en zevk aldığım dönemde bırakmak çok zor geldi. Ablamın tavsiyesi ile Tekumut kullandım. 9 günde bıraktım.

H

sigarayı zirvede bıraktın yani tebrikler, maşaallah

Halil Suruc 2 yıl

Hemde ne zirve gece iki kez uykudan kalkıp sigara içiyordum

Halil Istık 2 yıl

Küçük kızım sürekli 'anne sigara içme öleceksin 'diyordu anlaşma yaptık bıraktım. 6ay sonra annem vefaat etti yine başladım. Aradan 8 ay gecti bu sürede yine sürekli anne senin ölmeni istemiyorum deyip duruyordu annem bana zaman tanı kendimi hazır hissettiğimde bbirakicam dedim ve 3 aydır içmiyorum. Ben anlaşmama sadık kaliyorum kızım da hamburger, cips ve asitli içecekler tuketmiyor.

S

Tanidigim 2 koah bir girtlak kanseri tiryaki var

T

Taze fesleğeni tüketin..

M

Ay Yıldız Stile
Öyle tahmin ediyorum ki sigarayı bırakma isteği içindesiniz. O zaman size kendi geliştirdiğim bakış açısıyla nasıl bıraktığımı anlatıcam. Belki buradan diğer ihtiyacı olanlara da ulaşıp fayda sağlarım diye umuyorum.

Öncelikle; Sorunu anlamanız gerekiyor. Şu anda iki bağımlılığı aynı anda kırmaya çalışıyorsunuz. Bariz olan kimyasal bağımlılığınız ve diğeri de davranışsal bağımlılığınız. Bunları sırtınızda taşıdığınız iki maymun olarak görebilirsiniz. Bu iki maymun sırtınızdayken birini indirmeye çalışsanız diğerinden kolayca kurtulamazsınız. Sorun da burada yatmaktadır. Kutunun dışında bir düşünce tarzı kullanarak bırakmak, ilaçsız, terapisiz, diyetsiz başara bilmenin tek yolu olarak görünmüştü bana.

Kimyasal bağımlılık kurtulması en zor olandır. Zira madde bağımlılığı davranışları bile yönetebilen güçlü bir faktör. Davranışlar ise sosyal ve bireysel etkenlerden dolayı sürekli tetikleniyor ve kısır döngü başlıyor. Bu döngüye bir çomak sokmak başarabileceğiniz ufak bir baş kaldırı olacak. Dönen bir bisiklet tekerini durdurmak zor ama içine bir sopa sokmayı başarmak kolaydır.

Sigarayı bırakmak için içmeye devam edeceksiniz. Yanlış duymadınız. Hiiiiç hız kesmeden hemde. Birisi size sigara uzattığında alın için. Canınız çektiğinde alın için. Alışkanlık maymununuzu tatmine devam edin. Sizden tek yapmanızı istediğim sadece içinize çekmekten vazgeçmeniz. Yani sigarayı puro gibi içeceksiniz. Burası çok önemli. Ciğerlerinize gitmeyen duman biraz olsun kaçacaktır yinede içeriye ama alışkanlığınız için beyninizdeki reseptörlere yeterince ulaşamıyacaktır. Siz ise her istediğinizde sigara içebilmenin rahatlığını sosyal davranışlarınızın devamlılığını el alışganlığınızın tatminini sağlayacaksınız.

Kimyasal alışkanlıkla ilgili en önemli konu beynin alışkanlık devam ettirilmediğinde zararlı maddeye Karşı uyanışıdır. Siz içinize çekmeden içmeye devam ettikçe takriben 1 hafta ile 9 gün arasında sigaranın tadının iyice kötüleştiğini farkedeceksiniz. Aynı sigara içmeyen insanların bu kokudan nefret etmesi gibi. Kimyasal maymununuz ölünce sırtınızdan düşecek. Diğer maymunsa bu manasız davranışa devam edemiyecek zira artık sadece tek maymunla savaşıyor olacaksınız ve buna iradeniz yetecek. Unutmayın ... Şu anda iradenizin yetersiz olması madde bağımlısı olmanızdan kaynaklanıyor. Bunu aşma şansınız davranış bağımlılığınız ile birlikte çok zor, ama bu küçük değişikliği yapacak gücünüz halen var.

Kısır döngüyü şaşırtın ve sağlıklı bir yaşama geri dönün. Bazen başarısızlıklar olabilir. Geri dönüşler olabilir. Sırtınızdaki maymunları tanıdığınız sürece bunların sizi nasıl kontrol ettiğini daha iyi anlayacak ve 1 geri, 2 ileri derken sonunda bağımlılığınızdan kurtulacaksınız. Yılmayın. Sizin gibi ben dahil birçok kişi buna inanarak kendi iradesiyle bu bağımlılıktan başka maddeler kullanmadan, yerine başka alışkanlıklar koymadan kurtuldu.
Başarılar diliyorum .

A

Süper tesbit ve azim TEBRİKLER ALKIŞLIYORUM SİZİ

G

Teşekürler. Bana faydası oldu, inşallah ihtiyacı olanlara da olur. Sigarayı bırakmak isteyenlerle paylaşınız lütfen.

Anıl Tekcan 2 yıl

Yeğenin bırakıp bırakıp başlıyori öyle bir ortamdaki çevresi içiyor birkaç ay dayanabiliyr başlıyor tekrar ona kopyalıycam yazınızı.

Gülşen Saygı 2 yıl

Çevresinde sürekli içenler olanlar için ideal bir metod bu. Zira herkes içerken kognatif alışkanlıklardan vazgeçmek çok zordur. Yeğeninize, zaman zaman geri adımlar olsada her geçen sürede ilerleme olduğunu iletin. beyin uyanmaya başladımı eninde sonunda gerçeğin farkına varıyor.

Anıl Tekcan 2 yıl

İçine çekmemeyi başabilrse tiksinebilir belki. Aslında bir kitap okuımuştu sigara içenlern ciğerlerinin görüntüleri vardı iğrenmişti. O zaman uzunca bir süre içmedi. Kendisi müzisyen gece programalrı oluyor ve arkadaşları içiyor. Bu dudumda fazla dayanamıyor diye düşünüyorum.

Gülşen Saygı 2 yıl

Müzisyenlerde alkol kullanımı ve işyeri dinamiği bakımından zorlamalar malesef var. Ancak bu avantajada dönüşebilir. Nekadar fazla içine çekmeden içerse okadar uzaklaşacaktır. Sigaranın ciğerlere gitmediği zaman yanma sonrası çıkan zifti ağıza yapışacağından tadı daha da kötü olacaktır. İçe çekmemek kişinin bağımlı halinde bile gösterebileceği en ufak dirayet. Alkol kullandığında bazen içine çekse de (Alkol beynin inhibisyon, yani "engelleme" bölgesini etkiler) gündelik yaşamında içine çekmemeyi başarabilecektir. Bunun başarması için "içine çekmemenin insanın kendisine olan saygısının son kalesi" olduğunu söyleyin kuzeninize. Faydası olacaktır.

Anıl Tekcan 2 yıl

CHAMPIX. Kendim dahil 13 kişiye bıraktırdım. Başka yolu yok

O

com-lqs2n6hwxo2b7y7n0lq7.jpg

Onur Özsevgi 2 yıl

Yan etkilerri olabilir ilaç önermem

G

Çuvalla yan etkisi var.. Uygun olup olmadığına doktor Karar verir. Ama kesinlikle bıraktırıyor

Onur Özsevgi 2 yıl

Dr arkadaşım kullanıp bırakmıştı bana söylese de ben ara ara bıraksam da hep geri başladım çoğunlukla sosyal ortam tetikledi yeniden içici olmamı

Zeynep Onthegun 2 yıl

%75 champix % 25 irade bence makul bir değer. Siz ihtiyaçtan değil tercihten başlamışsınız gibi .

Onur Özsevgi 2 yıl

inanmaniz ve cidden istemeniz gerekli.

ben yaklasik 1 paket iciyordum. 16 yasimdan 22 yasima dek.
Sonra 1 kez biraktim. 6 ay hic icmedim. Sonra gunde 1-2 tane ictim 4-5 yil.
Sonra yine tumden biraktim.
Suan 37 yasim bitti bitiyor.
Hep en fazla gunde 1, bazen 2 ay boyunca hic icmeyip sonra 1 gun 2 tanr, sonra yine 3 ay hic icmemek gibi degisik bir duzende neredeyse hic icmiyor gibiydim.

Titiz biriyim. Amirimin, isyerimin kalitesizligi sebebiyle gecen yil tam bu zamanlar 7 yildir calistigim Havelsan gibi iyi denilebilecek bir firmadan cikarildim. 4 ay issiz kaldim. 1000 tl + kacirdigim zam ile yaklasik 1500 tl az maasa ankaranin OSTİM kesiminde bir gecici is buldum. 6 ay calisabildim burada.
Suan da biraz daha iyice bir yerde 4bck aydir maasimi 750 lira arttirip ise basladim.
(500 ama mesai oduyorlar burada .
neyse yani... Bu son 2 sirketimde piyasa kurallari daha gecerli. Ben de bir badire atlattigima 1 yildir gunde 1-2 bazen de 3 tane iciyorum.

Ama birakabilecegime inaniyorum. Siz de birakabilirsiniz inanin.

Yoksa, dunya adaletsiz, insanlar kit goruslu ve anlasmak zor.
Ama hicbiri kendinizi yipratmaniza deymez inanin. Sabrederek her tur zorlugun ustesinden gelmek sizin elinizde.

Allah'a sukurler olsun ki bu elimizdekiler var. Dunya yoksa ne zorluklar ile dolu bir yer..

S

Denemedim bile...

G

Bıo enerjı yontemıyle bıraktım 2 paket ıcıyordum

B

Bioenerji nedir

M

Nasıl bioenerji yapilir

M

Spor yapın. Düzenli olarak. Yavaş yavaş sigara isteği azalacaktır.

N

20 sene aktif sigara ictim sigara bırakma polikinligine gittim nikotein sakızı ve bant sayesinde kurtuldum sigaradan

N

Tabiki öncelikle sigarayı bırakmak icin kafanızda bi tarih belirleyin sonra destek alarak takviye sart

N

Kafada bitiyo hersey psikolojik olarak bırakmaya tam Kararlı olun sonra yan desteklerle takviye olan biseyler yapın bence

N

Herşey boş 35 yıl içtim bırakmam diyordum 4 yıl önce bıraktım bir gün bile aramadım aklıma bile gelmiyor bir gecede bıraktım. Kadir gecesi Allah'a söz verdim dua ettim o kadar inanmak gerek onsuz hayat nefes almak çok daha güzelmiş..

S

Bioenerji ile şifalanma mümkün ulaşabilirsiniz.

Ö

Bugün 6.günüm krizlerim azaldı bırakılmayacak bi durum yokmuş... 10 yıldır içiyodum bende bu zamana kadar bırakmak için azaltmaya uğraşırdım ama kesip atmaktaymış çözüm.. Kolay değil ilk günler resmen krize girdim balkona çıktım derin derin nefes aldım çekirdek sakız naneli şeker birşeyler geveleyip geçiştirdim... Paketteki son sigaram bitti dedim almıyacağım sigaraya para vermeyeceğim Karar vermek en önemlisi

P

Yılmak yok yola devam

B

Benim oglum bebekken hiçbir gaz ilaci iyi gelmedi evde rezene tohumu kaynatip içtim bana hem gaz cikartmada hemde süt yapmada yardımcı oldu oglumda çok. Fena gaz çıkartır zaten kabiz olduğu için gaz oluyor prebiyotik veya probiyotik veya kombiyotik yogurt yapin muhakkak düzeltir mesela oglum probiyotik te ishal oluyor prebiyotik düzeltiyor

N

Hangi şehirdesiniz

E

Hayatda hər şeyə irade gerek!!

P

Nefesinizi uzunca bir tutun ve nefes alın bu his koah hastalarının yaşam şekli ve sebebi sigara. Bırakmak için ilk adım sigara satın almamak üzerinizde olmazsa ulaşamazsınız. Ikıncı adım sigara içilen mekanlardan uzak durmaktır. Son ve en önemli adım Kararlılık kendinizi bu illeti içmeden sağlıklı bir şekilde yaşayacağınıza ikna etmektir. Unutmayın sigaradan kurtulmak mümkün ama koah hastası ederse çaresi yok

K

Campix diye eczanede satılan bir ilaçla eşim bıraktı 6 yıl oldu

S

Ben beynimde bitirdim 4 sene ivmedim sonra geri basladim

M

Cok şaşırdım. Demekki unutamamışsınız

Sema Bardak 2 yıl

Eh bazen stres iste

Mehtab Geçin 2 yıl

Ilac milac bahane hersey beyinde bitior zayiflamak gibi

M

Vita More ye gidin.

B

Feslegen nane koklayin pozif enerji verior hatta yavas yavas cigneyin elveda sigara

M

Çay, kahve sigara sız keyif vermiyor bırakamayacagim heralde.

A

O zaman hepsini beraber bırakın

Gnl Hisir 2 yıl

Görüldüğü gibi bırakamiyorum.

com-jv8c687tlrq3fwgrakh6.jpg

Ay Yıldız Stile 2 yıl

bulmaca çözün ama kafa rahat rahat takılmadan uğraşmadan çaba sarf etmeniz lazım... İnstagramda 1.65 boyu var kadın 103 kilo şu an 61 kilo... Ugrasmis didinmis yapamazsın laflarina aldırış etmemiş... İnanin kilo da zararrrr nikotin de zararrrr... Ha topu sahanın dışına at dersen hay hayyy nikotin bir amerika oyunu... Evet şaşırma abicim bizi vatanımızı çökertmek için bizi beynen uyusturuyorlar tıpkı cips ve kola gibi internet gibi ... Neyse gerçekler acı sen devam et Karar senin abi

Mustafa Özceyhan 2 yıl

baştan teslim olmuşsun arkadaşım!!bu arada siyah çay da kabiz +kansızlık yapar kahve zaten sıkıntılı... O uyuz reklamı hatırlattın haaa... Artik çok geç ameliyat edememmmmmm !!!

M

Farkindalikatolyesi Levent Ekinci yi incelemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

S

Bicom biorezonans'la bıraktım sigarayı. Öncesindeki diğer denemelerden sonuç alamamıştım. Günde 1.5 paket içiyordum. Dumansız hava sahası projesinin başladığı tarihte biorezonansla bıraktım ve gün itibarıyla hiç içmedim hiç aramadım. Kolay gelsin size

N

Sigarayı bırak alı 8 ay oldu dedim gerçekten hayat varmış ve her türlü zararında son verdim

L

com-ykzwk47utcaod9hmwcsn.jpg

görsel materyal
A

Eşim Allen Carr sigara bırakma terapisiyle bıraktı. 1 gün sürüyor. 33 yıldır günde 1-1,5 paket içiyordu.

E

Champix

V

fiyatını biliyormusunuz ...

Güleser Sındıraç 2 yıl

Güleser Sındıraç faydasını biliyormusunuz ?

Onur Özsevgi 2 yıl

Allen Carr ile 15 gün için bırakabilmiştim..

D

Önce kesin irade ve inanç..

D

Kimseden yardım bekleme!!!! Sen istemezsen kimse sana bıraktıramaz!!!!! (Sigara beyinde biterse, Gerisi teferruat)

M

Bırakamayacaksınız .

M

2.5 ay oldu bıraktım. Ve en mühim olan beyninizde gerçekten bırakmayı istiyormusunuz bunu düşünün Karar verin hazır değilseniz kendinize bir tarih belirleyin o tarihe kadar beyninizi ve vücudunuzu hazırlayın. Affiniza sığınarak şunu anlatıcam sabah sigara kahve sonra wc olayı ben ne yaptım 4 ay önceden başladım sabahları farklı bir alışkanlık edinmeye ve şimdi gerek duymuyorum wc için. beynimi ve vücudumu hazırlamış oldum bu benden bir örnekti. Anlatabildimmi bilmem. Sigara bırakma polikliniğine de gittim 1 yıl yine olmadı ama asıl kendi kendime biraktim. 21 gün de insan herşeye alışıyor herşeye....

S

Theta healing seanslari ile bırakabilirsiniz

S

Allan Carr - Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitabını okumak

S

Selen hanım sadece kitabı okumak yeterli oluomu

Bilge Kocagöz 2 yıl

Amacımız para kazanmak değil
Amacımız itibar kazanmak değil
Sadece bu pislikten kurtulmak ve başka insanların bırakmasına yardımcı olmak.

Eğer sigarayı bırakan ınsanlar varsa
BENDE BIRAKABILIRIM demeliyiz.
Hiçbirşey sagligimizdan daha önemli değil

İ