İngiliz karbonatı, elma sirkesi ve sebze suyuyla detoks yaptım, sonuç:

Ben ingiliz karbonatı, elma sirkesi ve sebze suyuyla detoks yaptım. Ama sonunda mantar, karnımda şişkinlik ve sertlik oldu. Yani sağlıklı olayım derken sağlığımdan oldum. Burada da mantar için sirke deniyor. Sebze suyu mantar yapmıyacağına göre sirkeden şüpheleniyorum. Acaba sirkenin dozunu mu kaçırdım. Kötü parazit ve baktarileri yok edeyim derken, iyilerini de yok etmiş olabilir miyim. Daha kötüsü bende candida olmuş mudur.

N
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
18
18 CEVAP

Bence karbonat! Nedeni de çok basir. Karbonat alkali bir ürün ve mide asidini nötralize ediyor. Midede asit kalmayınca, protein sindiriminiz bozuluyor, vitamin sindiriminiz bozuluyor, en önemlisi, o asitte ölmesi gereken patojenler güle oynaya bağırsağa geçip yerleşiyorlar. Detoks "komşu tavsiyesi" ile blog bilgisiyle uygulanmaması gereken son derece önemli ve ciddi bir uygulamalıdır.

S

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ama ben bedenimin ph sevisesini 7 den yukarı çıkarıp alkali durumuna getirmek için 4 aydır kullanıyordum zaten. Detoksta sirkeyi de ilave ettim. İyice kafam karıştı.

N

sizin bedeniniz bir kova su değil ki, alkali su sadece midenize gidip oradaki asidi nötralize ediyor, o kadar. Asit + baz > gaz + tuz ortaokul kimya bilgisi.

S

Kemal Milar bilgisayar programcısı. profilinde öyle yazıyor. Ben de bilgiişlemciyim ama benim sağlık alanında 4 yıl sınıf içi+4 yıl online eğitimim var (yayınlanmış 2 de kitabım var). Hadi beni de geçin, size gösterdiğim kaynak fizyoloji profesörü prof. Dr kişiye ait, hadi onu da geçin, zaten siz kendiniz söylüyorsunuz, yaptım iyi gelmedi diye. Gözünüzün açılması için daha ne lazım.

com-993zg0m2pb68yzba0ytq.jpg

Serdar Elis 2 yıl

Serdar Elis dediginize katiliyorum, Rahmetli Dr. Aidin Salih`te karbonata bu yuzden karsi idi...

Nurcan Tokbay 2 yıl

Kemal milar dünyanın düz olduğunu iddia eden hatta bu düşünce de Türkiye'de başı çeken bir kişidir, bilimsel konularda kimi takip ettiğinizi iyi değerlendirin.

Murat Çoklar 2 yıl

https://www.facebook.com/kemalcanmilar/videos/759923544163386/

Serdar Elis 2 yıl

Şu alkali beslenmeden vazgeçin lütfen vücudunuzun bütün dengesini bozuyorsunuz

Serdar Gökçeoğlu 2 yıl

hem madem, varsayalım ki, vücudu alkali yapmak için karbonatlı su (alkali) tüketmek gerekir. O zaman niye sirke (asetik ASİT) tüketiyorsunuz, hiç değilse seçiminizin kendi içinde tutarlı olması gerekmez mi?

S

Evet bundan çıkacak sonuç. İngiliz karbonatıyla sirkeyi aynı anda kullanmamalıydım çıkıyor.

Nurdan Mertadam 2 yıl

İngiliz karbonatını hiç kullanmayın.

Serdar Elis 2 yıl

Karbonat ben de inanılmaz ödem yaptı. 6 aydır atmaya çalışıyorum. Gitmiyor

Özlem Bandirma 2 yıl

Özlem Bandirma o kilo olmasın..

Naime Akarçay 2 yıl

sirke dışarda asittir ama vücuda girince alkali olur.. Zaten tüm sorun bilmeyen cahilce konuşuyor.. Dr. Ayşegül çoruhlu sitesine girin.. Kitaplarını okuyun, videolarını izleyin.. Ondan sonra alkali konusunda fikirlerinizi söyleyin

Naime Akarçay 2 yıl

http://www.woto.com/alkali

S

1.5 yıldan beri ingiliz karbonatı kullanıyorum kendimi çok iyi hisetiyorum. Önemli olan inanmak

Y

https://eksisozluk.com/asilacaksan-ingiliz-sicimiyle-asil--648191

Serdar Elis 2 yıl

çok karistirmisiniz

N

Bence sirke ye de çok fazla anlam yükleniliyor. Zararlı olduğu halde sabah aç karnına içiliyor veya çok fazla kullanılarak mide ye zarar veriliyor. Sirkeyi salata ve kemik sularında az miktarda kullanmalıyız..

T

sirke dışarda asittir ama vücuda girince alkali olur.. Zaten tüm sorun bilmeyen cahilce konuşuyor.. Dr. Ayşegül çoruhlu sitesine girin.. Kitaplarını okuyun, videolarını izleyin.. Ondan sonra alkali konusunda fikirlerinizi söyleyin

Naime Akarçay 2 yıl

Naime Akarçay sirke bir asittir, sabah aç karnına içilince zararlıdır diyorum. Bu durum kesindir. Benim fikrim budur.

Tahsin Buğdalı 2 yıl

bir karar verin lutfen sirkeyi ac karna suya katip icelim mi icmeyelim mi

Arzu Gulay 2 yıl

Arzu Gulay hayır lütfen içmeyin. Mideyi delebilir.. Birçok örnek var..

Tahsin Buğdalı 2 yıl

Limondaki askorbik asit su icinde Cozunur Asidik duzeyden alkali duzeye gecer

Haydar CansevgiLi 2 yıl

Sebze gaz yapıyor

G

sirke ve karbonat ... Bunu kim önerdi ise
Tam sizi allak bullak yapmak için bir öneri

H

Lawoba acmak icin tawsiye edilen ikili karisimi insan kullanuyo

Melek Kiremitci 2 yıl

Hocam allah askina ben bunu icsem acillik olurum nasıl bir sacmalik ve mantiksizlik

Nahide Ozhelvaci 2 yıl

Haydar CansevgiLi durum o kadar mı vahim. Şuan mantar hapı ve probien gıda takviyesi kullanıyorum. Daha sonrada propolis kullanmayı düşünüyordum. Ne dersiniz uygun mudur. Yada sizin başka tavsiyeleriniz varmı?

Nurdan Mertadam 2 yıl

Kimin akli ile bunu yaptiniz bilmiyorum bende detoxs maydanoz limon kereviz kivi vb

Nahide Ozhelvaci 2 yıl

Nahide Ozhelvaci Detoks uzmanı Gül Kaynağı takip ediyorum ve önerilerini uyguluyorum. Daha önce de detoks yaptım. Hiç bi sorunla karşılaşmadım. Sizin yazdığınız hepsi benim detoksta da var. Ben ingiliz karbonatı, sirke derken çok karıştırdım. Sebze suyu bedeni zaten temizliyor. Diğerlerine ne gerek var. Hata bende oldu.

Nurdan Mertadam 2 yıl

sirkeyi karbonatın uzerine dokün bakin ne oluyor anlarsiniz

H

Sizin Dr. Otto H Warburg bilimsel çalışmalarından haberiniz yok sanırım. Doktorların asla söyleyemeyeceği kanserin ardındaki gizli gerçek yazısını okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Nurdan Mertadam 2 yıl

Sirke yapmaz ya

İ

Nurdan Mertadam siz gayta kontrolü yaptırdınızmı.. Helikobakteri ve candida olabilir sizde.. Binlerce kişi karbonatlı su ve yeşille besleniyor.. Böyle bir sorun duymadım..

N

Gaita testi yaptırmadım. Şimdi ilaç ve probiyotik kullanıyorum. İlaçlar bitmek üzere iyiyim. Ama eğer candida varsa yediklerime, içtiklerime çok dikkat etmem lazım. Tekrarlarsa o zaman yaptırmayı düşünüyorum.

Nurdan Mertadam 2 yıl

Biz kızımla sirke ve karbonatla yanardağ deneyi yapıyoruz. Karbonatin üstüne sirkeyi bi döküp bakın bence. İnanılmaz kabarıyor, yanardağ gibi.. Yazık olmuş midenize. Geçmiş olsun..

Ö

Sağolun. Bu deneyim sayesinde ne kullanıp ne kullanmayacağımı öğrenmiş oldum.

Nurdan Mertadam 2 yıl

Nurdan Mertadam karbonatı kuru olarakmı ağzınıza alıp üzerine saf sirkeyi içiyordunuz.. Öznur Mrz öyle bir denemeden bahsediyor..

Naime Akarçay 2 yıl

Naime Akarçay Sabah kalkar kalkmaz bir çay kaşığı ingiliz karbonatı üzerine biraz kaynar su döküp eridikten sonra normal oda sıcaklığında suyu ilave edip içiyordum. Yarım saat sonra da 1 yemek kaşığı elma sirkesini 1 su bardağı suyla karıştırıp onuda içiyordum.

Nurdan Mertadam 2 yıl

Nurdan Mertadam bende öyle yapıyorum.. Yemekten yarım saat önce ve yemekten 2 saat sonra kuralınıda uydu iseniz.. Bu konuda sorun yaşamazsınız.. Sizin sorununuz, helikobakteri veya candida olabilir..

Naime Akarçay 2 yıl

İnşallah değildir. Yakında anlarız.

Nurdan Mertadam 2 yıl

Nurdan Mertadam bende malesef alkali diyet yapacaım diye bağırsak larım da sorun oluştu galiba aynı şikayetler bendede çıktı pırobiyotik kapsül kulanmaya başladım bu sefer de gaz isal artı siz tahlil sonucunu yazarmısınız bende uygulayım DR size ne önerdi acaba

Y

Doktora gitmedim. O yüzden tahlil sonucum da yok. Eczaneden ilaç ve Probien gıda takviyesi aldım. Bitki çayları da kullanıyorum. Ben sizi yanlış yönlendirmeyeyim. Siz doktora gidin yada eczaneye şikayetlerinizi dile getirin yardimcı olurlar.

Nurdan Mertadam 2 yıl

tamam teşekür ederim

Yusufbahri Rodi 2 yıl

Benim. Mayaya karşı alerjim var sirkede mayalı sirke kullandığımda şişiyorum belki dizinde alerjiniz olabilir

R

Belki de. İnterolans, gıda testi yaptırmak farz oldu sanırım.

Nurdan Mertadam 2 yıl

vücüt kaşıntıları da var sirke yaparmı ki

Y

Bu şikayetlerin hepi bende vardı yiyecek tolerans testi yaptırdık Canan Karatay ın tedavisindeyim dokunan yiyecekler tespit edildi hayatımdan çıktı normale döndüm ama kimyasal temizlik ürünlerinide kullanmayın arapsabunu limontuzu kabartma tozu sirke ileri temizlik yapın evinizde hiç rutubet küf olmasın öncelikle unlu şekeri sütlü mayalkı birşey yeme kırmızı et ol sebze az meyve ye zeytinyağı lı sabun la banyo yap

R

Temizlik bende bunlarla yapıyorum. İnterolans testi bende yaptırayım. Bakalım ondan sonra anlaşılır herhalde

Nurdan Mertadam 2 yıl

Nurdan Mertadam siz önce gayta testinde heliko bakteri ve candida testi yaptırın..

Naime Akarçay 2 yıl