Kemik ereimesine karşı D vitamini deposu gıdalar hangileridir?

Arkadaşlar, kemik erimesine karşı tavsiye edeceğiniz D vitamini deposu gıdalar hangileridir? Ya da neler yapmalıyım ?
Şimdiden teşekkür ederim.

İbrahim Serbes
İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
13
13 CEVAP

Sızma zeytinyağını günde 4-5 kaşık çiğ olarak (herhangi bir yiyecek ya da içeceğe katılabilir) tüketmeniz iyi olur. Kelle-paça çorbası, et-kemik suyunu bol olarak tüketebilirsiniz. Köy tereyağı ve ev yapımı turşularda k2 vitamini boldur. Bu da kemiklerin çok ihtiyaç duyduğu bir maddedir. Yeşil yapraklı sebzeler magnezyum ve kalsiyum bakımından faydalıdır. Ama belki daha da önemlisi rafine undan, rafine şeker katılmış yiyecek ve içeceklerden uzak olmaktır.

İbrahim Serbes
İ

D3 vitamini (hormonu da deniliyor)hakkında sular durulmadı."Takviye olarak almak şart" diyenler olduğu gibi , " bu da ticari pazarın bir ürünü" diyenler de var. Ama doğal yollardan alınmasına karşı çıkan yok. 20-25 ng/ml seviyeleri için o yüzden az diyenler olduğu gibi doğru beslenme ve doğru güneşlenmenin yeterli olduğunu söyleyenler de var.

İbrahim Serbes
İ

Çokk Teşekkür ederim i̇brahim bey.

Örgü Dölen
Ö

Birkase ev yoğurdu içine bir tatlı kaşığı kurunane karıştırılıp yenecek

Hafize Aydıner
H

Hurma ve kuru incir keçiboynuzu pekmezi tüketin

Hafize Aydıner
H

Çok Teşekkür ederim

Örgü Dölen
Ö

Rica ederim şifa olsun

Hafize Aydıner 7 ay

Amiin inşllhh.

Örgü Dölen 7 ay

Skip to content KEMİK ERİMESİNİ DURDURAN MUCİZE SEBZE “BROKOLİ” KEMİK ERİMESİNİ DURDURAN MUCİZE SEBZE "BROKOLİ" Kemik Erimesi (Osteoporoz) da, * Mevcut kemik kütlesi azalır, * Kemikler zayıflar, * Kemiklerde, mineral (kalsiyum) içeriğinin azalır, * Kemikler, süngerimsi bir hal alır, * Kemikler kolayca kırılabilir duruma gelir. İbrahim Saraçoğlun’dan Kemik Erimesi için Brokoli Kürü: Brokoliyi güzelce yıkayın. Yaklaşık bir litre kadar suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoli atın. Hafif ateşte en fazla 4-5 dakika haşlayın. Ilıdıktan sonra suyunu süzün ve bu suyu sabah, öğle, akşam aç karnına için. Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yeyip içmeyiniz. (su hariç) Brokoli Kürü Nasıl Uygulanacak? Küre 7 gün devam ediniz. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı yirmibir gün olacaktır (üç günlük aralar hariç). Yani, 7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür

Hafize Aydıner 7 ay

Vitamin d3/k2 günde 20 bin, 40 gün sonra
10bin
bide magnesium hapi

İsmail Ezerbolatoğlu
İ

En çok kalsiyum yumurta kabuğunda var. Toz halinde tüketmek gerek

NurdanEcrin Gmşkanat
N

Ev yoğurdu na kuru nane ekleyip her gece yemeniz tavsiye ediyorum doktor bile şaşırmış

Ayşe Yasdiman
A

Teşekkür ederim. Hepsinden zamanla Deniyeceğim

Örgü Dölen
Ö

Kemik erimesi bir sonuçtur. D vitamini eksikliği sebeplerden biri olabilir. Gerçek sebep ise asitlenmiş vucuttur. Yani yanlış beslenme. Vücudun alkalin dengelerini korumak için vücudun en çok kullandığı madde kalsiyumdur. Vücudun kalsiyum rezerveleri tükenince zaruri olarak kemiklerden, tırnak ve saç diplerinden alınmaya başlar. Bu işin çözümü beslenmeyi düzeltmektir.

Hasan Kasar
H

Almanyada bor kullaniyorlar burda borax diyorlar tavsiye ederim
özellikle kemik hastaliklarina karsi günde yarin cay kasigi suda eritip icerek

Yahya Akinönder
Y

Avrupada borax i yasakladilar cogu hastaliklara faydasi oldu icin ama insanlar internet üzere ingiltereden ismarliyor ve Türkiyede de boraks ismi ve türkiye'de yasaklandi

Aynur Dinibütün 7 ay

Bizdeki BOR temizlik malzemesi olarak kullanılıyor aman DİKKAT

Hafize Aydıner
H