Depresyondayım nasıl çıkabilirim?

Merhaba arkadaşlar. Ben her zaman deli dolu, gülen eğlenen, çalışan, okuyan, gezen biriydim. Çılğın diyince akla ben gelirdim o kadar 6-7 aydır ağır depresyondayım, evden çıkmıyorum, çalışmıyorum, gülmüyorum, yemiyorum, kullaklık kulağımda evin içindekilerle bile konuşmuyorum, ne arayanlara cevap veriyorum, ne mesajlara, ne de kapıya gelen arkadaşlara. Malum mesele sağlığım da bu yüzden yerlerde, dışarı çıksam bile başım dönüyor, insanlardan korkuyorum. Universitetimide bırakmış durumdayım. Artık bu durumdan çıkmak istiyorum, çalışmadığım için maddi durumum da yerlerde olduğu için psikoloğa gidemiyorum. Bu durumdan çıkmak için ne önerirdiniz? Katılabileceğim ücretsiz projelermi desem, kurslarmı desem bilmiyorum böyle bir şeyler tavsiye ede bilirmisiniz?

A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
69
69 CEVAP

Babam okusun.

A

Oscar Wilde, Adam Smith oxu

J

yeniden başlaman lazım bişeylere at kendini sokaklara ilk önce yavaş yavaş sonra ne yapıcağına kendin karar verirsin

E

Valla halk eğitime git yabancı dil öğrenmek güzel olur sonra pasaport varsa ücretsiz Avrupa gönüllüleri projeleri var sonra iş bulma da olur garsonluk ideal sanki şuan hmmmm sonra deniz kıyısında varsa orada kitap okuyarak psikolojik olarak rahatlayabilirsin şimdilik aklıma gelen bunlar ^^

T

ben yabancıyım zaten,, öyle projeyle 4 ülkde oldum zamanında ama şimdi markete bile gidemiyorum)

Aynur Staley 29 gün

yabancısın ama bi rusça öğrenmek yada fransızca hoş olmazmı projelere katılmıssın mıs gıbı bende katıldım bol bol buna tekrardan başla bence ayrıca markete gidemeiyorum deme bence azıcık zorla kendını

Tuncay Kacır 29 gün

Üniversitenin psikoloğundan veya psikoloji anabilimdalındaki hocalara bir git derim, üniversiteyi bıraktım derken ara verdim i kastediyorsan tabi

Z

evet gitmiyorum universiteye, tez dönemindeyim ama hiç bir şey yapamıyorum

Aynur Staley 29 gün

Tezin insanları bu hale getirmişliği oluyor, seninkide tezde boğulma mı acaba? Tez danışmanınla iletişimde ol hep ki çıkarsın seni.

Zeynep Cangul 29 gün

Egzersiz yap. Meditasyon yap. Kendinle yuzles bakalim sorun neymis. Ama durust ol kendine karsi. Umarim kisa surede atlatirsin bu sureci. Psikog psikyatr falan bi yere kadar etkili olur kendi ruhunu yine en iyi sen tedavi edebilirsin.

E

Psikolojik danışmanım dileyen dostlarla sohbet edebilirim

E

spor yap, meditasyonda yararlı oluyor. Durumunun farkında olup bunu dile getirmen de bir adım aslında. Kendisini biraz daha zoela en azından günlük kısa yürüyüşlere başla gerisi gelir.

M

hayvan barınaklarına git veya huzur evine gittin yaşlılarda huzur var hem onlar sevinir hem sen kendine gelirsin

Ö

Sehirden uzaklas doga turlarina git

F

tabi into the wild modunda olmasın

Eyüp Suiçer 29 gün

O aşiriya kaçar

Fatih Urfalı 29 gün

Herseyim ilaci dogadir

F

com-fjng9sefi0q6af7bxwo1.jpg

görsel materyal
M

aynen)))

Aynur Staley 28 gün

valla ben seni az çok anlayabiliyorum. kalabalıklardan korkuyorsundur muhtemelen. Yılda bir kez falan bana da olur. Belki saçma gelecek, ama ben gece dışarı çıkıyorum o durumda. Erkek olduğum için problem olmuyor, ama sen de yakınında bir sahile falan gidip kayalıklardan denizi seyredebilirsin. denizle konuşmuşluğum, bağırıp içimi dökmüşlüğüm çoktur. Buna benzer seni sıfırlayacak şeyler bulmalısın.

Y

bu bende ara sıra olmuyo işte uzun zamandır böyle, önceleri gece de çıkardım pek güzel, mecbur edib kendimi çıkdığımda oluyo ama o zamanda daha da eve tıkanıyorum sonra

Aynur Staley 28 gün

tam sebebini bilemiyorum tabii ki, psikolog değilim. Ama dış dünyayı büyütmüş gibisin. Yani, etrafındakiler senden bir şeyler bekliyorlardır ve sen şimdi bununla mı uğraşıcam diye daha da o yığını büyütüyorsundur. ve bununla boğuluyorsundur. gözlemlediğim bir diğer şeyse zorda kalmak. Yani senin itici güç olarak zorda kalmaya ihtiyacın var gibi. Evsiz kalmak, yiyecek bir şey bulamamak falan gibi. Yani demek istediğim, o zaman hayati içgüdüler devreye girer ve bu da bir itici güç oluşturabilir. Benim genelde o durumdan kurtulmam buna benzer bir şeyle oluyor.

Yasin Acunal 28 gün

Gölgeden çıkmadan güneşi göremezsin.

O

burda yapılan yorumlar bişey değiştirmicek herşey sende bitiyor senin yaşadaklarını kimse bilemez zor ama dışarı cıkıp kendine bir amaç belirlemen lazım

E

Zaten en önemli aşamayı geçmişsiniz. Kendiniz bu durumunuzdan kurtulmaya karar vermişsiniz.

İSMEK'in çok güzel ucretsiz kursları var. El sanatları filan olan kursta yaptıklarınızı satabiliyorsunuz da...

H

en sevdiyimden bu arada resim çiziyorum bende bana iyi gelen tek şey

Aynur Staley 28 gün

Sosyal bir fobi oluşmuş gibi sanki? Üniversitede bende de olmuştu. İlaç doktor moktor. Okulu bırakmak uzereydim. Sebebi en yakın arkadaşlarım ile sorun yasamamdi mesela. Tirnak yemeye başlamıştım. İnsanların içine giremiodum. Nefesim daraliodu. Acaba sen de birileri ile bişeyler yaşayıp bir darbe yemiş çok üzülmus olabilir misin canısı?
Nasıl yendim? Okul rehberlik servisinde çok iyi bır hoca vardı. O çok yardımcı olmuştu. Hep beni yargilamadan dinlemişti. 3-4 ay sonra normale dönmüştüm.

E

ben üst üste çok şey yaşadım canım, çok ağır şeyler ve artık bunlarla savaşmak istiyorum

Aynur Staley 28 gün

Muhtemelen bu yaşadığın şeylerden kaçmak için kendini içe kapattin yani. İlaç kullanmanı tavsiye etmiyorum. Çünkü muhtaç olduğun kudret yine sende saklı. Sorunlarını kabullen. Ne yaşadın bilmiorum ama. İlaç kesinlikle sadece üstünü örtüyor. Savasmak deme olumsuz kodlama yapma kafanda. Kabullen ve her ne yasadiysan affet .

Esra Wolfe 28 gün

Bu kadınla konuş sana iyi geleceğine eminim. aynur

Mehtap Kabayel 28 gün

Severim seni Mehtap Kabayel

Esra Wolfe 28 gün

Ben seni çok çok severim. Hayatımı güzelleştiren insan

Mehtap Kabayel 28 gün

Seni ancak sen toparlayabilirsin. Önce kendinle barış. Dışarıya çık. İnsanlardan uzak yerlere gitmek isteyecek ayakların dinle onları. Bırak götürsünler gitmek istedikleri yere. Bir yerlerde otur bi çay iç. Dışarı da da bi hayat oldugunu benimset kendine. Sonra etrafta yani dışarıda biryerlerde de iyi güzel insanların oldugunun farkına varırsın. Seni anlayabilecek seninle ağlayıp gülebilecek birilerini aramadan bulamazsın. Ara.

A

İlaç içme sadece uyusturuyor. İnan bana çözüm olmaz. Kirli bir masanın tozunu örtü ile kapatmak gibi.

E

Kavga etmek istersen numaramı vereyim hiç birşeyin kalmaz:)

U

Durumun farkında olmanız çok büyük bir adım. Uuzun yıllar evvel bir psikiyatr şöyle demişti bu farkındalığı gelmesi bizim hastada istediğimiz bir durumdur. Mutlaka doğada yürüyüş, hobi kursları sana iyi gelen insanlarla görüşmeye başlamalısın. Ücretsiz danışmanlık hizmeti olan pekçok belediye vardır. Halk Eğitim ve İsmek (İstanbul için) ücretsiz hobi kurslarının adresi

S

Aşık ol. Bu vücutta norepinefrin ve seretonin salgısı sağlar bu salgılar da beyinde dopamin hormonunu tetikler. Dopamin mutluluk hormonu bi nevi. Yarattığı diğer yüzlerce etkiden bahsetmiyorum bile. Bu eksiklik var gibi hissediyorum sende. Birini bulamazsan platonik olarak bana aşık olabilirsin o bile etkiler

R

Sonra bir de aşk nedeniyle olan psikolojik sorunlar eklenebilir. Zayıflamak için sigara içenler gibi...

Hatice Kırman 28 gün

O zaman tekrar bi post açar onu da tedavi ederiz

Resul Serhed 28 gün

Tedavisi olmuyor onun...

Hatice Kırman 28 gün

Biraz pozitif ol ya meslektaşız bi de destek olacağına köstek oluyorsun

Resul Serhed 28 gün

Tamam tamam.

Hatice Kırman 28 gün

YOLA ÇIK (ya da kafanı kazıt (bende karizmatik duruyor sende bi dene))

M

Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde psikiyatriye muayne olun ordan psikoterapi almak istediğinizi söyleyip psikoterapi alabilirsiniz doktor da uygun bulursa. Ücret ödemenize gerek yok.

N

Pelin Işcan hangi sıkıntıyı? Psikiyatriye gidip psikoterapi talep ettiniz mi?

Nur AKbulut 28 gün

Pelin Işcan ilgisiz bir doktor denk gelmiş olabilir, siz gene deneyin psikoterapiye ihtiyacınız varsa talepte bulunun. Hepsi bir değil doktorların.

Nur AKbulut 28 gün

Bir de Üsküdar belediyesinin psikiyatri-psikoterapi hizmeti vardı onu da araştırabilirsiniz, nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama. Geçmiş olsun!

N

arkadaşlar dışarıya çıkıyorum şimdi

A

Hepimiz arkandayız, sana güveniyoruz, yaparsın

Murat Nurdan 28 gün

Şimdi onlar düşünsün

Yasin Acunal 28 gün

Nasıl bir duygu olduğunu dönünce anlatırsın

Murat Nurdan 28 gün

Tamam

Aynur Staley 27 gün

Canım, bende varım, her zaman yazabilirsin. Destek olmaya çalışırım seni dinlerim sevgilerle, Makbule.

Onurhan Blanco 27 gün

devlet hastanesi psikiyatri polikliniği! Acil!

E

Ben bu dönemde 2kez intihar etdim onda bile para aldıla ya bi de fa saçlarımı makasladım

Aynur Staley 28 gün

intihar ne yazık ki (çok saçma bence de ama) sigorta kapsamına alınmıyo devlet tarafından ama psikiyatrdan randevu alıp gidince (ki eskisi gibi değil gayet kolay yer buluyosun artık) doktora ben böyle böyleyim diyosun intihar etmek istiyorum dediğin zaman sana ilaç yazıyor onun ücreti eğer aileden işten güvencen varsa ücretsiz yoksa bile çok cüzi bi miktar oluyor psikoloğa gitmen veya terapi gibi gelecek birtakım etkinliklerde bulunman da önemli ama senin gibi iki kez intihar denemiş birinin ilk önce acil olarak psikiyatr görmesi lazım ilaç kullanmaya başla birkaç hafta geçsin beynin bi kendine gelmeye başlasın terapi ancak ondan sonra verimli olmaya başlicaktır. Bunu hem hasta hem psikolog olarak söylüyorum güven bana. Sormak istediğin bir şey olursa veya sadece konuşmak istersen bile her zaman yazabilirsin 7 yıldır tedavi görüyorum ben de belki elimden gelen bir şey olur

Ece Yildizz 28 gün

Bende sizdenim ya çok güzel kendim gibileri görmek

Erman Cingü 27 gün

Ankaradaysanjz buluşup. Sohbet edelim iyi gelir arkadaslarla

Ç

Aynur selam, eğer anlatacakların var ve dinleyecek birini arıyorsan, henüz tanışmıyor oluşumuz da senin için sorun değilse bana yazabilirsin, yüz yüze görüşebiliriz. Bende İstanbul'da yaşıyorum, okul bitince(ODTÜ-PDR) tekrar taşındım. Kendine dikkat et.

K

Bende de oluyo herzaman herseyden kaciyom bilmem ne yapilir

S

Uyandığında hemen yatağından çık, bi sağa bi sola dönerek oyalanma; bu ilk ve bence en önemli kural sonra sokağa çık, yürü bol bol, varsa bir park, deniz kenarı, göl kenarı, orman.... Tenha olmasın oralar ancak ve fakat

F

nasıl bir ah almışsın öyle yaa bence sen allah ile aranı düzeltmeye bak

E

Komik misin arkadaşım? Neden ah almış olsun? İnsana kendini suçlu hissettirecek yüklemeler yapmayın. Ne yaşadı ne biliosun!!! İnanci olmayan biri bile olabilir karşındaki. Bu onun kötü şeyler yaşamasına sebep olamaz. Bazen susmak iyidir. Susma hakkınızı kullanın.

Esra Wolfe 27 gün

Ben allaha inanmıyorum hobi olarak çok da keyifliyim

Çiğdem Develi 27 gün

Siz neden kullanmadınız susma hakkınızı onu anlamış değilim kendinizin yapmadığını bir başkasından istemek doğru olmaz hangi açıdan bakarsan bak olayın dip noktasını söyledim isteyen anlar istemeyen anlamaz bu hepimiz için geçerli görüşlere saygı duymak gerekir eleştiri saygısızlık olur ( nasıl bir ah almışsın lafı sadece espriden ibaret). Ben böyle düşündüm böyle yazdım. Sen farklı yazabilirsin bildiklerin varsa anlat belki iyi gelir arkadaşa

Emrah Hanks 27 gün

Keyif almaya devam et

Emrah Hanks 27 gün

Burada sorunu olan kişiye gerekli öneriyi verdiğini düşünmediğim için yorum attım kendi adıma. Ayrıca burada espri yapılacak bir durum yok insanlar bunalıma girebiliyor. Sen çözüm bulmuş olabilirsin ama bak bulamamış ciddi sorunu var. Daha geçerli çözümler bulalım

Çiğdem Develi 27 gün

aynur karakter analizi yapabildiğimi düşünüyorum. Ve insanlara soğukta yorgan, hüzünde mutluluk olabiliyorum çoğu zaman. Sadece kendim oluyorum çoğu zaman. Bu sayede uzaktan yada yakından yardımcı olabilirim. Sıkıntılarında sebepsiz yanında olurum. En kötü mutlu olmuyorsun diye gülmen için seni dövmekle tehdit ederim bu da gayet işe yarıyor çünkü yaparım Moral Destek Motivasyon bizim işimiz

E

Her eve lazım

Sedef Baturoglu 27 gün

Oooo yemek vs her türlü ev işi tesisat işi, sosyal aktiviteler hepsi bizde efendim Tam evlenmelik adammışım şöyle yazdığımı okudumda

Erman Cingü 27 gün

Oo ben o zaman size bir azeri yemeyi yapıyim

Aynur Staley 27 gün

Ooo bende size Adana yemekleri yapayım Mutfakta güzel motivasyon olur yemek yapmak bi çeşit terapidir

Erman Cingü 27 gün

Aga yazışalım dicem cevap vermiyon djdkd

A

Welcome to the okul sonrası syndrome.

Ç

Vur kafayı uyu, maksat şafak atsın gir dibine dibine sonrada çık birden takıl arkadaşlarının peşine saçma sapan bi gözünü aç Tekirdağ köfte, acıktım diye bide bakmışsın sapanca köprüde mc de en pahalı hamburgeri yiyorsun kredi kartı, kredi ne varsa yapıştır ki önümüzdeki yıllar borçsuz bir günün geçmesin tecrübe konuştu bi kulak ver

B

Haha borçlar kapıda zaten, iş bankasından kağıt geldi, vatana gidemiyorum mahkemeliyim

Aynur Staley 27 gün

Kağıt daha başlangıç yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır

Barış White 27 gün

Gel Ödemise hayatını yaşa.. Her turlu ekşın mevcut bizim oralarda

İ

İsmek kursları var onları araştırabilirsin

A

Klinik psikoloji okuyan son sınıf öğrencileri kendilerini geliştirmek için, hocalarının kontrolünde ücretsiz terapi yapıyor. Bu konuda bir post açabilirsin veya senin için ilgili arkadaşlara sorabilirim.

S

Casablanca'yı izle.

İ

İstanbul'un ne tarafındasın?

Y

Avcilar da

Davut Mcgowan 27 gün

Davut Mcgowan aynura sormuştum ama..

Yaren Calvert 27 gün

Avcilarda oturuyorum canim.

Aynur Staley 27 gün

Aynur Staley yakınsak Şişli tarafındayım ben, kurslara bakalım beraber gidecelim diyecektim..

Yaren Calvert 27 gün

ekliyorum ben sizi)

Aynur Staley 27 gün

Psikoloğa değil psikiyatriste ihtiyacın var öncelikle. Medikal tedavileri denemeni öneririm

O

Bilinçlice yönlendirme yapmıyorsunuz.

Kemal Arap 27 gün

Bir tıp fakültesi öğrencisi olarak mı? Peki özür dilerim haklısın

Onur Ballar 27 gün

Tıp Fakültesi öğrencisi olmanız bilgi alanınız olduğu anlamına gelmiyor malesef.

Kemal Arap 27 gün

Psikiyatri dinleyip sorun cözme odaklı değil antidepresan ile cözüme gitme odaklı calışıyor. Psikolog dinleyip araştırıp soruları ile altta yatan sebebi bulup onu düzelterek daha sonra aynı şeyi yaşamaması için calışır. Eşim psikolog yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış biri olarak bilgi ile konuşuyorum.

Kemal Arap 26 gün

Ben de diyorum ki dinleyip sorun çözülecek bi durum değil majör depresyon anlatıyo kadın. Anlatmak yetmez ilaç kullan diyorum. Ama nerde millette doktora güven yok tabi psikoloğa git konuş seni iyi etsin. Çok mantıklı ve bilimsel yaklaşımlar

Onur Ballar 26 gün

Yorumları okumadım ama seni çok iyi anlıyorum bende yaşadım bunu ve şu sıralar tekrar baş vermeye başladı. Attan düşenin halinden attan düşen anlar benim teşhisim var sana omuz vermek istiyorum lakin sınav haftam biter bitmez görüşelim lütfen!

B

kulaklığını takıp sahilde yürüyüş deneyebilirsin.sonrasında adalar vapuru ilaç gibi gelir️

K

Gelmiyor hatta baya vapurdan atlasamda burda noktalasam mı falan diye düşündümdü ben

Büşra Güneruz 26 gün

sessizlik oyunu oynayabilcek bir arkadaş bul o halde yürüyüş için

Kaan Sümeyye 26 gün

Belkide çok sesizdi ondandı herşey belkide bilmiyorum neyse ben o günleri geride bıraktım.

Büşra Güneruz 26 gün

arkana bakmadan hemen defol burdan:)

Kaan Sümeyye 26 gün

Tamam ya döveme

Büşra Güneruz 26 gün

Senin bu yasadigin ciddi bir hastalik, japonyada sikca karsilasilan bir durum. Ciddi anlamda tedavi olman gerekir.

V

Tavsiye edebileceğiniz herhangi Devlet Hastanesinde psikolog var mıdır?

A

Aytan Hinkle ve benzer durumdaki arkadaşlar, bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde psikolog ya da psikolojik danışman kadrosu yok. Sadece psikiyatr randevusu alabiliyorsunuz ki genelde herkesin eleştirdiği gibi 5-10 dakikalık görüşmeler ve ilaçla sonlanıyor. Yaşadığınız ilçedeki belediyeye ait psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı birimlerini araştırmanız ve bu yerlerin ne tür hizmetler verdiğini kontrol etmeniz daha iyi olacaktır. Benim bildiğim kadarıyla İstanbul'daki Gaziosmanpaşa belediyesi bireysel psikolojik danışmanlık veriyor. GOP belediyesi böyle bir şey sunuyorsa mutlaka size daha yakın ve daha sosyal belediyelerde sunuyordur.

K

Yarın kalk bize gel, gürcü hingalı, domuz eti, bujanina, kesmik ves. Var yiyip içip eğleniriz

H

Dut aragı da var mı

Kemal Arap 26 gün

var abi var, fındık arağı da var

Huseyin Ekizoglu 26 gün

Huseyn meni gormek isteyen bize gelir unutmusan?

A

Galiba unuttum, şu aralar yaşam savaşı vermek, iş, sosyal aktiviteler derken unuttum yani. Ama sen de haklısın sıkılmakta, Avcılarda sokağa çıkıp napacaaan?

Huseyin Ekizoglu 26 gün

pislik yapma aynur Imrana da deyek gelecekse gelim mende

Aynur Staley 26 gün

çaresini bulursan banada yaz güzel kardeşim dip çok sıkıcı biraz yüzeye çıkmayı hak ediyorum çitlenbik gibiyim aslında

S

Kedi al. Kedi insana iyi gelir. Bağımlılık yapar. Kedi yahuu kediiiiiiiiiiiı

com-ct0bkavocphuo6ogeq27.jpg

Z

ev arkadashimin alerjisi var)

Aynur Staley 26 gün

Oooo kötü. Bnce kedi alerjiye de iyi gelir kedisiz ev mi olur yaa ilaçsız nuri Alço gibi

com-qmv36tie1ssx8ym8r2eu.jpg

Zeynep Sözen 26 gün

Bunun göbeğini öpüyon hiç bir sıkıntın kalmıyor Nasıl yaratmis yüce Rabbim )

Zeynep Sözen 26 gün

Wow zeynep o kedi keske benim olsa:)))

Furkan Işıklı 26 gün

evett çok tatlidir abisi )

Zeynep Sözen 26 gün

Hatta yakin zamanda doğum yapacak kediler var bi anne bul ona evini aç yavrulariyla bak içindeki sıkıntin nasıl dağılıyor. Ona bi oda ver

com-tigea5d0m8mpq2fexz2c.jpg

Z

Açıkçası psikiyatr felan gitme geçmişte gitmiştim ilaç veriyor sersem gibi geziniyorsun hiçbir şeyde çözmüyor ----- muhtemelen büyük bir sorun veya hayal kırıklığı var. ---- karakterini bilmediğim için kendimden yola çıkarak birşeyler söyleyebilirim sadece .---- başta kimseyle konuşmak istemezsin bikaç kişi felan sorar neyin var diye 2-3 sefer sonra onlarda bırakır zaten.---- bir süre sonra herkes sahte gelir sanki hayal dünyası gibi.----daha sonra sorgulama ihtiyacı hissedersin bunca kişi böyleyken neden sadece ben farklıyım --- sonra bir sorun olduğunu anlarsın.---- çözüm olarak muhabbet edebileceğin kişilere karşı sen adım at. İlla oturup ağlayıp dertleşip güveneceğin biri olması gerekmez. 4-5 kişi sinema tiyatro etkinliğe gidin-----belediye kurslarında hem kafa dağıtmaya yardımcı olur hemde bikaç kişi tanırsın veya garsonluk felan iş bulabilirsin. Hem ekonomik özgürlük iyidir her zaman---- çünkü sen ayağa kalkmazsan kimse elinden tutup seni kaldırmaz. Zorlukları aştıkça daha güçlü biri olursun. Nasıl mücadele edeceğini kendin daha iyi bilirsin.

I

Aynur Staley benim eşimde senin hemşerin ve psikolog ankarada olsaydın arkadaş olmanı sağlardım onunla

K

Meditasyonu araştır meditasyon yap hiç olmadı osho oku en güzeli veya gel denizliye ben seni depresyondan çıkartırım

Ö

Eckhart tolle bile olur

Uğur Ünsaldı 26 gün

ihtiyacın olan şey aşk bence kendini daha iyi kandırıp zamanı iyi geçirebileceğin başka bişey yok

M

Ast bozukluğu hemen doktora git bu durmadan çık ya da prozac al ya da alkole başla acil

S

Bizim dergide çalış. Javad ın da arkaşıymışsın zaten. sayfa tasarlayabilirsin.

C

Yaşamak güzel bir şey be ... Her gün güneş aynı batmıyor ki önüne bulutların geçtiği de oluyor.. Koskocaman güneşin önüne koskocaman bulut.. Yağmurların hep doğanın temizlik zamanının geldiğini havanın soğumasını bizim dışarı çıkmamızın gerektiği ve temizlik zamanı diye duyulduğunu hissediyordum.. sabah okula giderken o kuş var halen adını bilmek istemiyorum her şehirde aynı ses tonu onun sesini duyabilmek için çıkıyordum.. Şimdi bir rüya görüyorsun farkındasın ama uyanamıyorsun. Gerçeği fark ettin başkası olamıyorsun.. Benim bu durumdan çıkmam için kendime uyguladığım tek şey bencil ol..

U

aslında o kendin olmak. Bencillik diğer insanlar tarafından yapıştırilan bir etiket

Esra Wolfe 25 gün

Yuppi işte bu ... İstediğiniz gibi bir gününüz olsun

Uğur Ünsaldı 25 gün

amaç belirlemek lazım insanlar amaçsız kaldıklarında bu duruma gelirler aslında her sehir için destek grubu mu kursak?

E

Söyleyeceklerimin hiçbir tıbbi izahı yoktur. Ya bir iş bulup çalışmayı ve böylelikle zorunlu sosyalleşmeyi ya da bir proje veya vakıfta gönüllü olarak yer almanı (Tegv, Tog vb.) tavsiye ederim. Kendini biraz zorlamalisin bunlari yapabilmek için ancak sonrası gelir umarım daha iyi duyguduruma sahip olursun .

Ç

bende de var aynı durum

G

malesef

Gökbörü Bulat 25 gün

Burak Ertekin kesinlikle doğru tespit

Orhan Kundakcı 25 gün

çok teşekkür ederim kesinlikle kullanacagim

Gökbörü Bulat 25 gün

B 12,d vitamine baktır eksikliği depresyon sebebi. Bir de bağırsak geçirgenliği olanların vücudu vitaminleri yeterli alamıyor bu konuları araştır. Sağlıklı beslen. Kapalı paketli şeyler yeme. Anadolu usulu beslen farkı göreceksin. Geçmiş olsun sevgiler...

A

Evet kan testi yapdırmışdım bu hafta dvitamini öok çok düşük çıkdı ben de okumuşdum bunu

Aynur Staley 25 gün

Kemik suyu çorba, kelle paça ve işkembe iç bunlar d vit yükseltir. Tarhana çorbası, kefir, lahana turşusu kur. Şalgam iç. Soğan, sarmısak, ev yoğurdu ye. Probiyotik, prebiyotik beslen.

Aslı Tzlk 25 gün

Aslı Tzlk mesele o ki benim başqa değerlerimde düşük çıkdı, bi tek d vitamini ile alakalı bir şey diyil

Aynur Staley 25 gün

Kendimdem örnek vereyim dizlerim de menisküs yırtıkları var bükemiyordum, trigliserid çok yüksekti ve kilo da vardı. Beslenmemi değiştirdim ekmeği şekeri bıraktım dizlerimde ödem tamamen geçti vs. Eşimin vitiligosu geriledi vs. Çevremde çok iyileşen var bir arkadaşımın panik atağı vardı o da gaps yapıyor şunu demek istiyorum beslenmeni değiştirirsen sen de değişirsin

Aslı Tzlk 25 gün

Anladım teşekkür ederim

Aynur Staley 25 gün

D vitamini - Omega 3 demişken 2015 yılında dünyanın en kaliteli omega 3'ü seçilen Kyani Sunset Omega 3 ü benden detaylı bilgi ve ürün teminini alabilirsiniz!!
http://www.orhanbilgi.kyani.net/

Omega 3 videosunu izleyin
https://youtu.be/STxuVcgKSQU

gurup yönetimi ve arkadaşlar amacım ticaret yapmak değil aynı sağlık sorunlarını fazlasıyla yaşamış biri olarak deneyimlemiş olduğum ürünü paylaşmaktır. Pyasada daha ucuz omega diye farklı şeyler bulacaksınız bilgilendirmem bu yüzden.

O

Sebahat Aysun Ersoy var hangi şehir hangi hastanede bilmem ama 10 numara psikolok google da ara bulursun sanırım

Ş

Buldum ben

com-e6cu74ncney7033pfir8.jpg

Ş

istanbulda isen yüzmeye gelebilirsin sosyal aktivite

G

İstanbul'da RAM (rehberlik ve araştırma merkezi) da psikolojik danışmanlar çalışmakta istersen ücretsiz gidip konuşabilirsin psikolojik danışmaya katılabilirsin. Zor bir süreç geçiriyorsun. Umarım bi an önce içinde bulunduğun bu süreci atlatırsın.

E

Yazı yaz icinde yasadigin duygulari kagida dok rahatladigini fark edeceksin yazmak rahatlatir insani dene bi istersen.

M